Sjajni Šunjić frustrirao Parižane, Creteil skoro do iznenađenja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.03.2017.

U 16. kolu francuskog prvenstva Creteil je bio nadomak iznenađenja protiv PSG-a i to zaslugom Mate Šunjića koji je odigrao sjajnu utakmicu...

Teškom mukom PSG stigao je do pobjede u gostima kod Creteila i na taj način zadržao vodeću poziciju. Velike zasluge za ovako neizvjesnu utakmicu ima Mate Šunjić koji je briljirao na vratima domaćina i stvorio velike probleme Parižanima.

Pogodak za pobjedu zabio je minutu i pol prije kraja susreta Jesper Nielsen, domaćin je mogao do poravnanja, ali nije realizirao posljednji napad i PSG slavio 29:28.

Iako Creteil ne briljira ove sezone, predvođen sa 16 obrana Šunjića do samog kraja držao je goste u šahu. Uz Šunjića istaknuli su se Victor Alonso sa sedam golova, Hugo Descat sa šest i Mohamed Mokrani s pet. Kod gostiju Thierry Omeyer skupio je 11 obrana, Mikkel Hansen postigao je sedam pogodaka, a po pet su dodali Uwe Gensheimer i Daniel Narcisse. Luka Stepančić završio je susret sa šutom 0/3.

Nije kiksao niti Nantes stoga odstojanje između Parižana i Nantesa ostaje isto. Nantes je slavio u gostima kod Toulousea 30:24 i tako nastavio seriju odličnih nastupa.

Domaći Fenix izdržao je 19 minuta nakon čega Nantes radi seriju 7:0 i do kraja susreta Toulouse nije prišao na bliže od tri gola minusa.

U pobjedničkom sastavu sjajan je bio Cyril Dumoulin s 18 obrana, Nicolas Claire postigao je sedam pogodaka, a po pet su dodali Olivier Nyokas, Nicolas Tournat i David Balaguer. Kod poraženih Ferran Sole postigao je 11 pogodaka, a pet je dodao Fredric Pettersson.

U najzvučnijem dvoboju dana Chambery Ivice Obrvana ugostio je Montpellier i svladao ga 33:30. Domaćin je odigrao prvo poluvrijeme kao u transu, vodio je i 23:14 da bi u drugom dijelu ipak izgubio taj ritam i Montpellier se približio na gol zaostatka. Ipak bliže od toga nije mogao i Chambery je uspješno priveo meč kraju.

Posebno raspoložen s osam golova bio je Marko Panić, Johannes Marescot dodao je šest, a po pet su zabili Damir Bičanić i Fahrudin Melić. Kod gostiju podbacio je Vincent Gerard koji nije imao nijednu obranu iz deset šuteva u okvir gola, a najučinkovitiji sa sedam golova bio je Mathieu Grebille.

Cesson je na svom parketu odigrao dobru utakmicu protiv Ivryja i upisao pobjedu 31:26. Zanimljiv dvoboj otišao je na stranu momčadi iz Rennesa koja se odvojila u zadnjih deset minuta i otišla do pobjede. Kevin Bonnefoi skupio je 14 obrana, a Jeremy Suty i Wilson Davyes po šest golova. Kod poraženih Juan Perez del Arco imao je osam pogodaka.

I bez Marka Mamića Dunkerque je lakoćom svladao posljednjeplasirani Selestat. Gosti nisu imali nikakve šanse i na kraju su upisali težak poraz 29:21, a domaćina je predvodio Guillaume Joli sa sedam golova.

Tomi Vozab nije bio raspoložen, imao je šut tek 2/8 i njegov Saran odmah je upisao domaći poraz protiv Aixa. Gosti su imali raspoloženog španjolskog reprezentativca Iosua Gonija Leoza koji je postigao sedam golova iz sedam pokušaja.