Lidl Starligue, 16. kolo, 02.03.2017, 20:45 h
Saint-Raphaël 29:25 Nîmes
Nîmes

St. Raphael očekivanom pobjedom zaključio 16. kolo

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.03.2017.

U posljednjem susretu 16. kola LNH St. Raphael ugostio je Nimes i ubilježio očekivanu pobjedu. Domaćin je slavio s 29:25 i tako učvrstio treću poziciju na ljestvici...

Nakon poraza Montpelliera na gostovanju kod Chamberyja, St. Raphael dobio je priliku odvojiti se na trećoj poziciji i iskoristio ju je. Ugostio je Nimes i očekivano slavio s 29:25.

Rutinski odrađen posao od strane domaćina koji je sredinom prvog poluvremena stvorio razliku, uspio se napokon odvojiti i do kraja susreta nije imao problema.

U završnici se Nimes približio na minus tri, no to je ujedno bilo i najbliže što je došao. Ionako prekasno, svega minutu i pol prije kraja.

Kod pobjednika Slaviša Đukanović skupio je 12 obrana, a po pet golova postigli su Alexandru Simicu i Miroslav Jurka. Kod Nimesa Aljoša Rezar upisao je 11 obrana, šest golova postigao je Snorri Stein Gudjonsson dok je pet dodao Luc Tobie.