Jelena Grubišić s Bukureštom osigurala prolaz u četvrtfinale Lige prvakinja

Branimir Korać • petak, 03.03.2017.

Braniteljice naslova rukometašice CSM Bukurešta igrat će u četvrtfinalu Lige prvakinja. Prolaz su osigurale domaćom pobjedom protiv ljubljanskog Krima u važnom dvoboju za obje ekipe...

Utakmica biti ili ne biti za obje ekipe, pobjeda je bila imperativ i za CSM Bukurešt i za Krim. Rumunjke su na kraju ipak potvrdile kvalitetu i odnijele pobjedu 28:26 i tako i matematički osigurale nastup u četvrtfinalu Lige prvakinja.

Individualna kvaliteta definitivno je bila na strani Rumunjki koje imaju vrlo jak roster, ali ove sezone nisu igrale u najboljoj formi. Ipak u zadnja četiri kola Lige prvakinja upisale su tri pobjede i tako se ugurale među putnike u nokaut fazu.

U dvoboju s Krimom briljirala je Isabelle Gullden koja je vukla Bukurešt dok je bilo dosta onih koje su bile neraspoložene i nisu se najbolje snašle protiv agresivne obrane Ljubljančanki.

U drugom dijelu domaće igračice bile su u problemima, Krim je preuzeo kontrolu nad susretom i 15 minuta prije kraja vodio je 22:20. Međutim u narednih deset minuta Rumunjke su napravile seriju 6:0, napad gošći potpuno je pao i CSM je otišao do pobjede.

"Teška utakmica i sretne smo što smo došle do pobjede. Ne razmišljamo o protivnicama u četvrtfinalu, prošle sezone imale smo najteže protivnike i svejedno smo otišle do kraja", rekla je nakon susreta Dolores Martin Berenguer.

U sastavu na čijim vratima stoji Jelena Grubišić istaknule su se Gullden s deset golova i Martin Berenguer s četiri. Kod gošći po četiri gola postigle su Vesna Milanović Litre, Nina Jeriček, Elizabeth Omoregie i Alja Koren. Aneta Benko dodala je tri gola.