Dobar nastup Sutona u porazu Estudiantesa, Popović jedan od boljih u pobjedi Fuenlabrade

Petar Jenjić • nedjelja, 05.03.2017.

Odigrano je preostalih šest utakmica 23. kola španjolske ACB lige. Marko Popović bio je jedan od boljih u pobjedi Fuenlabrade protiv Zaragoze, dobar učinak Gorana Sutona nije pomogao Estudiantesu protiv Joventuta, dok je nakon katastrofe protiv CSKA do nove pobjede došla Barcelona...

Nakon katastrofalne izvedbe protiv moskovskog CSKA košarkašima Barcelone kao naručena je došla domaća utakmica protiv Murcije koja se trenutno nalazi u donjem dijelu prvenstvene ljestvice. Ipak, kao što je to bio slučaj u dosadašnjem tijeku sezone, katalonska momčad nije oduševila, ali je upisala pobjedu 73:70 i barem malo dobila na samopouzdanju uoči sljedećih utakmica.

Barcelona je bolje otvorila susret, u 15. minuti imala je i dvoznamenkastu razliku (29:18), ali je crna rupa pomogla Murciji da se vrati u egal koji je potrajao do kraja utakmice. Dvije minute prije kraja gosti su imali poen prednosti (61:60), ali više od toga nije išlo. U posljednjim su se sekundama momčadi izmjenjivale na linija za slobodna bacanja, Vezenkov je pogodio za tri razlike Barcelone (73:70), na drugoj strani Campazzo nije uspio pogoditi tricu za produžetak i Barcelona je mogla slaviti.

Jedini je dvoznamenkast u redovima pobjednika bio Vitor Faverani sa 16 poena (4/8 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 8/10) i osam skokova. Ante Tomić zaključio je susret s dva poena (1/4 za dva, slobodna bacanja 0/1) i pet skokova za nešto manje od 12 minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod Murcije bio Facundo Campazzo s 20 poena (2/5 za dva, 4/10 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i četiri asistencije.

Unicaja je prekinula niz od četiri pobjede Bilbaa, svladavši ih u gostima rezultatom 74:63. Ovim su slavljem došli na omjer 14-7 i trenutno se nalaze na ugodnoj šestoj poziciji. S druge strane Bilbao je pao na 11-11 i deveto mjesto, jedno ispod posljednjeg koje vodi u doigravanje.

Domaćin je igrao bolje u izrazito neefikasnoj prvoj četvrtini, imali su sedam koševa prednosti na kraju prvih deset minuta (15:8). Do prvog je vodstva Unicaja došla u 13. minuti Lafayettovom tricom (16:15) nakon koje smo vidjeli još šest izmjena vodstva u ovom razdoblju.

Egal je potrajao do završnice treće i početka posljednje četvrtine kada su gosti serijom 12:0 prvi put došli na ozbiljniju, dvoznamenkastu prednost (57:47). Bilbao je u nekoliko navrata uspio doći na šest koševa minusa, ali više od toga nije išlo.

Unicaju je do pobjede bio Daniel Diez sa 17 koševa (3/3 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 5/7), dok je Carlos Suarez dodao 12 poena (2/2 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 8/9).

Kod Bilbaa je Scott Bamforth ubacio 13 koševa (4/9 iz igre, slobodna bacanja 2/2), kao i Ivan Buva (5/7 za dva, slobodna bacanja 3/4) koji je dodao i pet skokova za 19 minuta provedenih na terenu.

Nakon dva uzastopna poraza Fuenlabrada je na domaćem terenu bila bolja od Zaragoze rezultatom 93:80. Jubilarna je to deseta pobjeda ove momčadi ove sezone i trenutno se nalaze na desetom mjestu. Njihovi su protivnici trenutno na omjeru 7-15 i ovo im je bio treći poraz u nizu.

Prvo odvajanje domaćina stiglo je već u petoj minuti (14:5) nakon dobrih rola Marka Popovića i Iana O'Learyja. Vrlo raspoložen je bio Blagota Sekulić koji je sam u prvoj dionici, koju su dobili 28:17, ubacio 13 koševa. Vraćaju se gosti u drugoj dionici u egal poenima Juskevičiusa (32:32), u nekoliko su navrata i vodili, ali se domaćin vrlo brzo vraćao.

Početkom drugog poluvremena domaćin radi seriju 11:0 i u 24. minuti ponovno dolazi do dvoznamenkaste prednosti (57:47). Iako je u posljednju četvrtinu ušla s tek četiri poena prednosti (67:63), Fuenlabrada održava višak, u 35. minuti se vraća na +11 i mirno održava rezultat do kraja.

Najbolji je kod Fuenlabrade bio Blagota Sekulić s 26 koševa (10/15 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i deset skokova), dok je Marko Popović dodao 17 poena (5/7 za tricu, slobodna bacanja 2/3), tri skoka i četiri asistencije za 28 minuta provedenih na parketu.

Kod Zaragoze su po 14 poena ubacili Adas Juskevičius i Stevan Jelovac (11 skokova). Filip Kraljević nije ulazio u igru.

Joventut nastavlja s igrama toplo-hladno, nakon poraza od Valencije prošlo tjedan, danas su na domaćem terenu bili bolji od Estudiantesa 77:71 koji nakon pobjede protiv Barcelone nije zaokružio dobar period.

Susret je bio vrlo izjednačen i nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti na veću razliku. Domaćin je poluvrijeme zaključio s minimalnom prednošću (38:37). Joventut predvođen Venturom i Vidalom u nastavku radi seriju 9:0 i dolazi do sedam koševa prednosti (55:48). Goste je držao Jackson, ali sam nije mogao i uoči posljednjih deset minuta domaćin je imao lijepih +11 (63:52).

Gosti se bude u posljednjoj četvrtini, dobru je rolu odigrao i Goran Suton. Nakon novih poena Jacksona Estudiantes dolazi na šest koševa zaostatka u 36. minuti (68:62), međutim, više od toga nije išlo i domaćin je upisao sedmu prvenstvenu pobjedu.

Joventut je do pobjede predvodio Alberto Abalde s 13 koševa (5/10 iz igre, slobodna bacanja 1/2), dok je Albert Sabat dodao 11 poena (3/6 iz igre, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod gostiju bio Edwin Jackson s 22 ubačaja (7/18 iz igre, slobodna bacanja 5/5). Goran Suton zaključio je susret s 18 poena (3/6 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 0/2), dva skoka i četiri asistencije za 30 i pol minuta provedenih na parketu.

ACB, 23. kolo:
Barcelona - Murcia 73:70
Bilbao - Unicaja 63:74
Fuenlabrada - Zaragoza 93:80
Joventut - Estudiantes 77:71
Gran Canaria - Obradoiro 91:57 (Pablo Aguilar, Sasu Salin 13p, Darko Planinić 9p, 1sk / Artem Pustovji i Eimantas Bendžiuds 9p)
Baskonia - Valencia 71:63 (Rodrigue Beaubois 18p / Lucas Sikma i Pierre Oriola 13p)