Vodeni sportovi

Zagrebačka Mladost do vrijedne pobjede u Budvi, Jadran nadigrao Vojvodinu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.03.2017.

U susretima 16. kola regionalne lige Mladost i oba Jadrana upisali su pobjede. Splitski je bio bolji od Vojvodine, a crnogorski od Partizana dok je Mladost slavila u Budvi...

Mladost je učvrstila treću poziciju u regionalnoj vaterpolskoj ligi gostujućom pobjedom u Budvi 12:8. Odličan ulazak u drugi dio bio je ključan, tu su Zagrepčani stvorili prednost i otišli do pobjede.

Domaćin je u drugoj četvrtini u dva navrata imao dva gola prednosti da bi se Mladost uspjela vratiti i na poluvrijeme odnijeti neodlučenih 5:5.

U drugi dio gosti su ušli na sjajan način, dobili su treću dionicu s 4:0 i odvojili se na 9:5 nakon čega više nije bilo povratka za Budvu.

Ivan Marcelić zaustavio je 11 pokušaja domaćina, Andrija Bašić postigao je tri gola dok su po dva pogotka postigli Luka Bukić i Andrija Vlahović. Na drugoj strani Blažo Mitrović i Bogdan Đurđić postigli su po dva gola.

Splitski Jadran s 11:6 u svom bazenu svladao je Vojvodinu u dvoboju za izbjegavanje posljednje pozicije. Novosađani tako ostaju na samom dnu sa šest bodova dok Splićani imaju četiri boda više.

U ovom dvoboju dominirali su cijelim njegovim tijekom i potpuno zasluženo upisali su pobjedu do koje su ga predvodili Dušan Vasić s tri gola te s po dva Jerko Marinić Kragić i Srđan Antonijević. Kod gostiju dva pogotka postigao je Danilo Čabrilo.

U posljednjem susretu dana Jadran je u Herceg Novom visoko slavio protiv Partizana s čak 16:8. Beograđani su se uspjeli oporaviti od lošeg starta i na odmoru su zaostajali samo dva gola, ali u nastavku susreta otišli su u visok zaostatak i upisali poraz.

Aleksa Ukropina bio je prvo ime susreta s četiri gola dok su po tri dodali Đuro Radović i Marko Petković. Kod Partizana Nikola Jakšić zabio je tri gola.