Dario Dodić • subota, 11.03.2017.

Bojan Bogdanović nije šutirao tricu kao u ostalim utakmicama otkad je došao u redove Washington Wizardsa, ali je i unatoč tome bio vrlo dobar u pobjedi Washingtona. Orlando Magic demoliran je kod Hornetsa, Mario Hezonja bio je treći strijelac gostiju, Damjan Rudež neuobičajeno je loše šutirao tricu. Golden State Warriorsi izgubili su kod Minnesote...

Washington Wizardsi nastavljaju s pobjedama, u gostima kod Sacramento Kingsa u produžetku su došli do četvrte uzastopne pobjede, slavili su 130:122 na krilima sjajnog Bradleyja Beala, koji je u posljednjoj četvrtini regularnog dijela utakmice i produžetku postigao 21 od svojih 38 koševa.

Imali su Kingsi velikih 15 koševa prednosti na ulasku u posljednju dionicu igre, ali Wizardsi zadnju četvrtinu dobivaju s 34:19 i hvataju produžetak u kojem dolaze do još jedne pobjede. S obzirom da su Boston Celticsi izgubili kod Denvera Washington je preuzeo drugu poziciju na Istoku.

Uz 38 koševa Beal je dodao i deset skokova. Odličan je bio i John Wall s 25 koševa i 12 asistencija. Otto Porter Jr. pridodao je 18 poena. Iako ga šut za tricu nije uopće išao Bojan Bogdanović je za 30 minuta na parketu ubilježio 17 koševa (3/4 za 1, 7/11 za 2, 0/5 za 3), dva skoka, asistenciju i ukradenu loptu.

Kingse je s 20 koševa i 13 skokova predvodio Willie Cauley-Stein, po 18 su dodali Afflalo i Hield.

Iako im baš i ne cvatu ruže ove sezone Charlotte Hornetsi još se uvijek nadaju doigravanju, što su pokazali impresivnom predstavom protiv Orlando Magica. Na domaćem su parketu Hornetsi slavili 121:81 u iznimno jednostranom dvoboju.

"U bitci smo za doigravanje. Borimo se, trenutno smo s krive strane i gledamo prema unutra, ali zasad se svi dobro drže. Unatoč svemu ostajemo pozitivni i trudimo se najviše što možemo", rekao je nakon pobjede veteran Hornetsa Marvin Wiliiams.

Upravo je Williams bio jedan od boljih kod Hornetsa, ubacio je 12 poena uz najbolji učinak karijere kad su u pitanju skokovi (18) te sedam asistencija. Domaćine je s 23 koša predvodio Kemba Walker, na 18 se zaustavio Belinelli, po 15 poena dodali su Batum (10 asistencija) i Roberts.

Najviše koševa kod Magica, 20, postigao je Aaron Gordon, 14 je dodao Evan Fournier. Treći dvoznamenkasti kod Magica bio je Mario Hezonja. Odigrao je 22 minute i za to vrijeme upisao 11 poena uz prilično slab šut za tricu (4/4 za 1, 2/4 za 2, 1/6 za 3), dodao je i tri skoka. Priliku je dobio i Damjan Rudež, u 12 minuta upisao je tek dva poena uz za njega neuobičajeno loš šut s tri poena (1/2 za 2, 0/5 za 3).

Minnesota Timberwolvesi su sinoć u prepunom Target Centeru upisali neočekivanu pobjedu, sa 103: 102 svladali su prošlogodišnje NBA finaliste, Golden State Warriorse. Imali su Warriorsi šut za pobjedu, bila je to odlična situacija za Stepha Curryja, no nije bio njegov dan, lopta se odbila od obruča, pobjeda je pripala Wolvesima.

Vodili su Warriorsi deset razlike na ulasku u posljednju dionicu igre, ali uporni Timberwolvesi su na krilima Andrewa Wigginsa došli do velikog preokreta i pobjede.

Wiggins je 20 od svoja 24 poena ubacio u drugom poluvremenu te je dvama pogođenim slobodnim bacanjima 13 sekundi prije kraja donio pobjedu svojoj momčadi. Karl-Anthony Towns dodao je 23 poena, a raspoložen je bio i Ricky Rubio sa 17 koševa i 13 asistencija.

Nešto što se donedavno nije moglo niti zamisliti sada je kod Warriorsa bez Kevina Duranta postalo stvarnost, Warriorsi su upisali drugi uzastopni poraz, to im se dogodilo već drugi put u šest utakmica koje su igrali bez ozlijeđenog Duranta. Prije toga, niz Warriorsa u kojem nisu izgubili dvije uzastopne utakmice trajao je 146 utakmica regularne sezone.

Klay Thompson je predvodio Warriorse s 30 poena, Curry je dodao 26, ali uz prilično loš šut iz igre (10/27). Još je samo Ian Clark bio dvoznamenkast, ubacio je deset koševa.