Težak poraz Varaždina u Ivankovu iskoristilo Međimurje

Sportnet • srijeda, 15.03.2017.

Odigrano je 17.kolo 3.HNL Istok koje se razvuklo na čak četiri dana. Iznimno efikasne bile su gotovo sve utakmice od kojih izdvajamo uvjerljive pobjede Međimurja i Marsonije, dok je najveće iznenađenje priredio Bedem koji je deklasirao vodeću momčad prvenstva Varaždin s čak 4:0.

AUTOR: Ivan Šola

Druga momčad Osijeka nastavlja s odličnim igrama koje su prezentirali u dosadašnjem prvenstvu. Ovaj put na domaćem terenu savladali su Belišće i tako došli do osme prvenstvene pobjede. Igrala se treća minuta utakmice kada su domaćini zahvaljujući Mihaelu Žaperu došli u rano vodstvo 1:0. Na povećanje vodstva čekala se 21. minuta kada je gostujuću mrežu zatresao Ivan Ikić za 2:0, a samo tri minute kasnije gosti smanjuju vodstvo zgoditkom Jurice Pranjića i s tim rezultatom se odlazi na predah. Pitanje pobjednik riješeno je odmah na početku drugog dijela kada je Ivan Ikić upotpunio svoj hat-trick i doveo domaćine u vodstvo od 4:1. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo ublažiti vodstvo, igrala se 64. minuta kada je Ante Birčić postavio konačan rezultat 4:2.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavonije iz Požege koji su na svome travnjaku bili uvjerljivi protiv Vukovara. Domaćinima je bilo dovoljno 25 minuta da osiguraju nova tri boda, igrala se peta minuta kada je Valentino Podobnik doveo Slavoniju u vodstvo. Desetak minuta kasnije na semaforu stoji 2:0 kada je najbolji domaći igrač Ivan Jakešević zatresao gostujuću mrežu, a totalni potop gostiju u prvom dijelu potvrdio je Matej Bekavac u 25. minuti za 3:0. Do kraja utakmice domaćini su se zadovoljili rezultatom, što su gosti iskoristili i smanjili vodstvo u 52. minuti zgoditkom Antonija Vukovića za konačan rezultat 3:1.

U Slavonskom Brodu probuđena Marsonija dočekala je Đakovo i upisala novu uvjerljivu pobjedu. Domaćini su u vodstvo došli u 18. minuti zgoditkom Damira Mirkovića, a u 33.minuti Luka Mihaljević povećao je prednost Marsonije na 2:0. Do kraja poluvremena gosti su golom Luke Kolaka smanjili rezultat na 2:1. U nastavku utakmice Marsa je zaigrala puno bolje i s dvama pogocima došla do velika tri boda. Strijelci preostalih golova bili su Marko Čanić i Hrvoje Mišić iz kaznenog udarca za 4:1.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Oriolika koji su bili bolji od Mladosti iz Ždralova. Domaćini su poveli već u devetoj minuti utakmice kada je na pravom mjestu bio domaći napadač Dominik Milinković i postigao pogodak za 1:0. Do kraja poluvremena gosti su odgovorili, igrala se 41. minuta utakmice kada je nakon slobodnog udarca domaću mrežu pogodio Vedran Mlinarić. U drugom poluvremenu znatno agresivnije su zaigrali domaćini čiji se pritisak isplatio u 73. minuti kada je ponovno Dominik Milinković donio prednost Orioliku. Duboko u sudačkoj nadoknadi Milinković je mogao postići hat-trick, ali je njegov udarac s jedanaest metara obranio Kristijan Srbljanović.

Uvjerljivu pobjedu upisali su i nogometaši Međimurja koji su na domaćem travnjaku s visokih 5:2 porazili posljednjeplasirani Višnjevac. Igrala se 13. minuta utakmice kada je izravno iz kornera pogodak postigao Dejan Slunjski, a do kraja poluvremena vodstvo je povećao Nenad Erić. Na samom početku drugog dijela Matej Grafina uspio je smanjiti prednost Međimurja na 2:1, a to kao da je dodatno naljutilo domaćine koji su zahvaljujući Nenadu Eriću do 74. minute vodili s 5:1. Do kraja utakmice počasni pogodak za goste postigao je Tin Kvesić.

Do druge proljetne pobjede a ukupno sedme prvenstvene stigli su nogometaši Bjelovara koji su na domaćem terenu minimalno savladali BSK iz Bijelog brda. Sve bitno dogodilo se u prvom poluvremenu, igrala se 18. minuta utakmice kada je Stjepan Šimičić iz slobodnog udarca doveo goste u vodstvo 0:1. Do kraja poluvremena Bjelovar je u potpunosti preokrenuo vodstvo. U 36. minuti nakon kornera najbolje se snašao Josip Kozić koji je zatresao mrežu za 1:1, a sedam minuta kasnije također nakon prekida najspretniji je bio Mateo Jakšić za 2:1.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovome kolu ostvarili su nogometaši Slavije koji su u Koprivnici minimalnim rezultatom došli do velika tri boda. Utakmica je na dogovor klubova odigrana u noćnom terminu pod reflektorima, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Leo Mikić u 20. minuti utakmice.

Derbi kola odigran je u Ivankovu gdje je domaći Bedem dočekao vodeću momčad lige Varaždin. Odlučujući detalj utakmice dogodio se već u sedmoj minuti kada je gostujući igrač Ivan Novoselec zaradio izravni crveni karton zbog sprečavanja zgoditka rukom, a Mario Lučić sigurno je realizirao kazneni udarac za 1:0. Do kraja poluvremena domaćini su povisili prednost zahvaljujući kapetanu Ivanu Žgeli. U nastavku domaćini su do kraja razbili goste, prvo je Josip Raić Sudar povisio rezultat na 3:0, a deset minuta kasnije gosti su ostali s devet igrača kada je Matija Kolarić zaradio drugi žuti karton. Konačni rezultat 4:0 postigao je Goran Borko u 71. minuti utakmice.