Istra 1961 u Udinama svladala Udinese, Slaven Belupo poražen od Videotona

Branimir Korać • subota, 25.03.2017.

Tijekom reprezentativne stanke Istra 1961 i Slaven Belupo odigrali su prijateljske utakmice s različitim učinkom. Istra je slavila u gostima kod Udinesea s 1:0 dok je Slaven Belupo doma poražen od Videotona s 2:1...

Puljani su gostovali u Udinama kod Udinesea i slavili s 1:0 iako su Talijani igrali u prilično jakom sastavu. Priliku kod Udinesea dobili su i Andrija Balić i Stipe Perica, a pobjedu gostima donio je Valentino Stepčić.

Dok je Udinese bio bez dijela igrača zbog reprezentativnih obaveza, Puljanima je dio igrača nedostajao zbog ozljeda tako da niti jedni a niti drugi nisu nastupili s najjačim postavama.

Odlučujući pogodak postigao je Stepčić u 84. minuti susreta na asistenciju Burića.

Udinese: Perisan, Heurtaux, Antunes, Angella, De Souza, Balić, De Paul, Kums, Perica, Ewandro, Ryder Matos. Još su igrali: Santana, Larangeira, Parpinel.

Istra 1961: Iveša (od 31. Ivušić (od 46. Ćorić)), Miloš, Žižić (od 70. Medić), Gojković, Pavić, Puclin, Mitrevski (od 46. Urošević), Kitanovski (od 64. Ljubanović), Lucio (od 46. Stepčić), Bouhna (od 46. Burić), Prelčec.

Za razliku od Istre, Slaven Belupo upisao je poraz i to u Koprivnici gdje je ugostio mađarski Videoton, inače prvoplasiranu momčad tamošnjeg prvenstva.

Mađari su vodili 2:0 golovima Šćepovića iz 13. i Hadžića iz 47. minute dok je u 87. minuti Heber smanjio na konačnih 2:1.