Dinamo II sa sedmoricom prvotimaca bez pobjede protiv Lučkog

Branimir Korać • subota, 25.03.2017.

Odigrani su susreti 23. kola Druge HNL nakon kojeg je došlo do promjene na vrhu ljestvice. Solin je od ovog kola vodeći nakon što je Gorica na svom travnjaku odigrala samo 1:1 protiv Dugopolja...

Gorica je kolo otvorila kao lider na ljestvici Druge HNL, na svom travnjaku igrala je protiv Dugopolja i očekivala nova tri boda za učvršćivanje vodeće pozicije. Međutim gosti su ipak uspjeli u završnici doći do poravnanja i uzeti bod.

Domaćin je stigao do vodstva početkom drugog dijela golom Benjamina Tatara i održavao je prednost do same završnice susreta kada je Deni Simeunović u 85. minuti postavio konačnih 1:1.

Iskoristio je to Solin koji je na svom stadionu bio bolji od Šibenika i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici. Solinjani su tijesno slavili s 1:0, ali su bili znatno bolji protivnik i trebali su i uvjerljivije slaviti.

Presudio je pogodak Marija Jelavića iz 15. minute nakon čega su se domaćini ispromašivali i propustili iskoristiti vrlo loš dan Šibenčana da upišu i uvjerljiviju pobjedu.

Rudeš nastavlja sa skromnim nastupima u 2017. godini i još jednom je ostao bez pobjede i postignutog pogotka. Ovaj put uzeo je barem bod, međutim ostao je bez pobjede protiv Hrvatskog dragovoljca koji se bori za opstanak.

Neodlučeno je bilo i u dvoboju između Novigrada i Zagreba u kojem je domaćin izvukao bod u završnici susreta. Novigrad je imao dominaciju tijekom dvoboja, međutim tek u finišu uspio se spasiti od poraza.

Zagreb je vodio od 59. minute golom Davida Juraka da bi u 85. minuti Matija Čakarun poravnao na 1:1 iz kaznenog udarca. Inače Čakarun je bivši junior Zagreba.

Sesvećani nisu imali previše problema protiv Imotskog kojeg su svladali s 2:0. Dobar nastup domaćina koji je lošije otvorio nastavak sezone dok je Imotski s ovim porazom ponovno pao na dno ljestvice.

Tri boda domaćinu donijeli su Kruno Ivančić golom u 39. minuti te Ivica Zelić koji je bio precizan u 51.

Lučko odnosi bod iz Maksimira gdje je remizirao 1:1 s jakom postavom Dinama II. Iako su za Modre nastupili Matel, Pavičić, Olmo, Knežević, Guilherme, Machado, Soudani, nisu uspjeli slaviti, a pogodak za bod gostiju zabio je u 93. minuti Tin Andre Tolić. Dinamo je vodio od 13. minute golom Bojana Kneževića.