Rudeš se prvim pogotkom u 2017. godini vratio na vrh ljestvice

Branimir Korać • srijeda, 29.03.2017.

Odigrani su susreti 24. kola Druge HNL nakon kojeg je došlo do promjene na vrhu ljestvice. Rudeš je slavio u Kranjčevićevoj i tako se vratio na prvu poziciju...

Šibenčani su se uspjeli izvući i iako su gubili 2:0 nakon samo 15 minuta igre, remizirali su protiv Gorice 2:2. Prvo poluvrijeme loše za domaćina, ali zato u drugom posve drugačija slika i na kraju osvojen bod pogotkom Ivana Roce u 90. minuti.

Gosti su poveli u desetoj minuti pogotkom Tonija Španje iz kaznenog udarca da bi četiri minute kasnije Španja izveo slobodni udarac, a lopta pogodila Antu Živkovića i skrenula u mrežu. U drugom dijelu domaćini se bude i dolaze do smanjenja zaostatka u 57. minuti preko Grge Živkovića. Šibenčani su do kraja susreta sve više pritiskali, a to im se isplatilo u 90. minuti kada je Roca udarcem iz daljine postavio konačnih 2:2.

Solin je kao vodeća momčad doputovao na gostovanje kod davljenika Hrvatskog dragovoljca i upisao poraz 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Luka Čagalj u 18. minuti nakon čega se gosti nisu uspjeli vratiti i uzeti barem jedan bod.

Rudeš je napokon došao do pobjede i to uz prvi postignuti pogodak ove godine. Nakon četiri loša nastupa i četiri susreta bez postignutog pogotka, uspio je slaviti s 1:0 i to u Kranjčevićevoj protiv Zagreba.

Pogodak za sva tri boda postigao je Vilibald Vuco u 82. minuti susreta, a zanimljivo Zagreb je tek u drugom poluvremenu na travnjaku imao Marka Tešiju, Edina Šehića i Franu Čirjaka, trio s prvoligaškim iskustvom, ali i s njima je upisao poraz. Novi poraz za Pjesnike znači i povratak u opasnu zonu i to na samo tri boda od posljednjeg mjesta.

Imotski je na svom stadionu bio bolji od Novigrada s 2:1 i tako pobjegao posljednjeplasiranom Lučkom na tri boda te stigao na samo bod od Zagreba koji je deseti. Za pobjedu protiv Novigrada zabijali su Andrija Bošnjak i Juan Manuel Varea dok je jedini strijelac za Novigrad bio Ivo Caput koji je poravnao u 18. minuti.

Sesvećani nisu imali problema u Lučkom kojeg su svladali s 2:0 i ostavili ga na posljednjoj poziciji na ljestvici. Sve je riješeno već u prvih pola sata igre kada su Kruno Ivančić i Luka Begonja pogađali za goste i osigurali im pobjedu za skok na drugu poziciju.

Oslabljena druga momčad Dinama, ovaj put samo s Paulom Machadom od prvotimaca i bez članova mlade U-19 reprezentacije, poražena je na svom stadionu od Dugopolja s 1:0. Presudio joj Špiro Peričić pogotkom u 40. minuti.