Cibona teškom mukom preokretom u posljednjoj dionici do pobjede protiv Zagreba

Branimir Korać • četvrtak, 30.03.2017.

Nakon tri četvrtine Cibosi su bili u teškoj situaciji, imali su dvoznamenkast zaostatak, ali uspjeli su izvući pobjedu i preokretom svladati Zagreb 91:87...

Za Cibonu jednostavno više nema lagane utakmice. Bez obzira protiv koga igrala, muči se i teško dolazi do pobjede, a tako je bilo i protiv Zagreba koji je iako oslabljen još uoči posljednje četvrtine bio bliže pobjedi.

Malo je onih u Mulaomerovićevoj momčadi koji mogu ustvrditi kako su u dobroj formi, očito je i atmosfera oko kluba u posljednje vrijeme ostavila traga i momčad je daleko od idealnih izdanja.

Zagreb je odigrao odlične tri četvrtine, imao 11 razlike uoči zadnje, ali tu je odigrao dosta brzopleto, pružio je Ciboni priliku, a Šakić i društvo to su i iskoristili. Čak 35:20 u posljednjoj dionici dovoljno pokazuje kako je Zagreb odigrao u tom razdoblju i kako je pomogao Ciboni u oporavku.

Da bi to moglo biti teško poslijepodne za domaćina bilo je jasno već po samom početku susreta. Vrlo brzo igru je napustio Reynolds, Cibona je nakon manje od četiri minute igre zaostajala visokih 11:2 i tek u zadnjoj minuti prve dionice tricama Joksimovića i Šakića Cibosi su se uspjeli približiti na 19:18.

Nekih većih promjena nije bilo niti u drugoj dionici, Zagreb se još jednom nakratko odvojio, ali Cibona je uhvatila priključak i do odlaska na odmor igralo se ravnopravno i bez većih bijegova.

Mravi su svoje najbolje razdoblje imali početkom drugog poluvremena kada su stvorili Ciboni dosta problema, uspjeli se odvojiti na dvoznamenkastu prednost i domaćina limitirati na samo 12 poena u trećoj četvrtini. No ipak nisu izdržali do kraja susreta. Šakić, Rozić i Bošnjak uzeli su sve u svoje ruke i odigrali ključnu ulogu u preokretu koji je Cibosima na kraju ipak donio pobjedu.

16. pobjedom Cibosi su učvrstili petu poziciju na ljestvici, a u sljedećem kolu čeka ih gradski dvoboj protiv Cedevite u koji ne ulaze u najidealnijem stanju.