Branimir Korać • petak, 31.03.2017.

Odigrana su prva tri susreta 29. kola Eurolige. Do važne pobjede došla je Darušafaka, a sjajan niz nastavio je Anadolu Efes Velimira Perasovića...

Perasovićev Anadolu Efes igra u sjajnoj formi. U posljednjih devet utakmica u Euroligi upisao je čak osam pobjeda, a osma je stigla u Istanbulu protiv Olympiakosa sa 77:69.

Serija 16:0 kojom je Efes okrenuo susret na svoju stranu u prvom poluvremenu u konačnici je bila presudna. U nastavku susreta domaćin je uspješno odolio prijetnjama gostiju koji su u nekoliko navrata došli na samo dva poena zaostatka.

"Vrlo teška utakmica, uvijek kada igrate protiv Olympiakosa znate da vas čeka fizički vrlo zahtjevan dvoboj. Njegovi igrači nikada ne odustaju, uvijek se bore do posljednjih sekundi", istaknuo je Perasović.

U njegovoj momčadi Thomas Heurtel ubacio je 18 poena uz pet asistencija, a po 11 poena dodali su Tyler Honeycutt (11 skokova, šest asistencija), Brandon Paul i Bryant Dunston (pet skokova). Kod gostiju Georgios Printezis upisao je 16 poena i devet skokova, a Vassilis Spanoulis 11 poena uz deset asistencija.

Darušafaka ostaje u igri za doigravanje vrijednom pobjedom u produžetku kod Bamberga. Slavili su gosti 99:97, a Ante Žižić ne može se pohvaliti posebno dobrim nastupom. Odradio je 11 minuta i ubacio dva poena (1/4) uz pet skokova, a na drugoj strani Leon Radošević za 17 minuta upisao je četiri poena (2/3) uz sedam skokova.

U zadnjoj minuti regularnog dijela domaćin je vodio s 84:79, a u završnici tricu je pogodio Luke Harangody da bi nakon toga Darius Miller promašio šut za pobjedu Nijemaca. Sedam sekundi prije kraja produžetka kod plus tri za Turke, dva slobodna bacanja promašio je Wanamaker čime je Bamberg dobio priliku, ali Miller je ubacio jedno slobodno bacanje pa nakon namjerno promašenog drugog šutirao za tricu i nije pogodio.

Wanamaker je susret završio s 30 poena, šest skokova i šest asistencija, a Will Clyburn dodao je 26 poena i sedam skokova. Kod domaćina Fabien Causeur ubacio je 15 poena uz pet skokova, a po 13 poena dodali su Daniel Theis (sedam skokova) i Maodo Lo.

Barcelona i Maccabi otpali su iz igre za prolaz te obje momčadi traže pobjede za podizanje samopouzdanja. Ovaj put uspješnija je bila Barcelona koja je u svojoj dvorani slavila sa 76:71.

Imao je domaćin prednost i od 13 poena u posljednjoj dionici, međutim Maccabi se potpuno vratio, smanjio na 71:69, no Barcelona je ipak zadržala vodstvo i upisala pobjedu.

Predvodili su je Ante Tomić s 15 poena, šest skokova i šest asistencija te Petteri Koponen s 14 poena. Kod poraženih Gal Mekel ubacio je 18 poena uz sedam skokova.