Trio poravnat na vrhu ljestvice, Sesvećani pobjedom protiv Dinama do prvog mjesta

Mihaela Bradovski • subota, 01.04.2017.

Pet utakmica 25. kola Druge HNL odigrano je u subotu, momčadi s vrha ljestvice bile su uspješne i još se očekuje Rudeš koji treba u nedjelju odraditi svoj dio posla...

Goričani su na svom stadionu očekivano svladali Hrvatski dragovoljac i pobjedom 2:1 ostali u samom vrhu Druge HNL. Domaćin je tako nastavio seriju utakmica bez poraza dok je kratki niz od tri utakmice bez poraza gostiju prekinut u ovom dvoboju.

Najavio je to u 30. minuti Benjamin Tatar pogotkom za 1:0, 20 minuta prije kraja Marin Pejić povisio je prednost da bi konačnih 2:1 postavio Nikola Eller u 86. minuti.

Pjesnici se itekako moraju zabrinuti za drugoligaški status, igraju u očajnoj formi već dugo vremena i u opasnoj su zoni. Novi poraz upisali su u gostima u Solinu gdje su izgubili s 1:0.

Još jednom su Medić i Madunović na klupi ostavili one s prvoligaškim iskustvom i s nekim drugim snagama krenuli u utakmicu, a sva tri boda domaćinu donio je raspucani Mario Jelavić koji je u 37. minuti zabio jedini pogodak na susretu.

Do ovog kola posljednjeplasirano Lučko uzelo je važna tri boda na gostovanju kod Novigrada i dodatno je zaoštrilo borbu za opstanak. Desetoplasirani Zagreb sada mu bježi samo bod.

Strijelac za tri boda gostiju bio je Nikola Rak koji je u 18. minuti zatresao mrežu Luke Nemeca nakon čega se domaćini nisu uspjeli vratiti u susret.

Druga momčad Dinama upisala je visok poraz 4:2 na gostovanju u Sesvetama. Moglo je biti i pogubnije po Modre koje je težeg poraza spasio Davor Lovren s dva pogotka.

Domaćin je sjajno ušao u utakmicu i u završnici prvog poluvremena vodio je s čak 4:0 zahvaljujući golovima Krune Ivančića. Tomislava Štrkalja, Marija Dučkića i Krešimira Jelića.

Jedini susret bez pobjednika odigran je u Dugopolju gdje su istoimeni domaćin i Šibenik remizirali bez pogodaka.