Dario Dodić • petak, 07.04.2017.

Dario Šarić bio je na korak do double-double učinka unatoč igranju pod restrikcijom zbog ozljede pete. Mario Hezonja spojio je dvije dobre utakmice za Magic, Bojan Bogdanović nije oduševio, ali su Wizardsi upisali pobjedu...

AUTOR: Lovre Bilonić

Chicago Bullsi nisu si mogli priuštiti novi poraz ukoliko žele zadržati snove o doigravanju. Srećom po njih, gostovali su kod izranjavanih Philadelphia 76ersa i bez ikakvih problema upisali pobjedu 102:90.

Rutinski su Bullsi odradili susret, od samog početka kontrolirali su utakmicu i na kraju lagano slavili. Trenutno su sedmi na Istoku, ali jedna loša utakmica mogla bi ih gurnuti ispod crte. Pozitivna vijest za Bullse dolazi iz liječničke službe, Dwyane Wade mogao bi zaigrati u subotu u Brooklynu.

"Nije još spreman. Trenirat ćemo u petak, nadajmo se da će proći sve dobro, da će odraditi solidan trening s kontaktom. Nadam se da ćemo ga imati u sastavu vrlo brzo", poručuje trener Bullsa Fred Hoiberg.

Bullse je do pobjede protiv Sixersa predvodio Jimmy Butler četvrtim triple-double učinkom karijere, upisao je 19 koševa, deset skokova i deset asistencija. Sjajan je bio i Nikola Mirotić, susret je završio s 22 poena i osam skokova, šutirao je tricu 6/8. Jerian Grant dodao je 15 koševa i osam skokova.

Timothe Luwawu-Cabarrot predvodio je 76erse s 18 poena, Justin Anderson dodao je 17 koševa, Nik Stauskas 13. Ozlijeđeni Dario Šarić još je jednom bio na ograničenim minutama, odigrao je 22 minute i za to vrijeme ostao na korak do double-doublea, ubilježio je devet poena (2/4 za 1, 2/5 za 2, 1/3 za 3), deset skokova, asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Još ga jedan skok dijeli od sezone s 1000+ koševa, 500+ skokova, 150+ asistencija i 100+ postignutih trica, što još nijednom rookieju nije pošlo za rukom u povijesti NBA.

Washington Wizardsi uživaju igrati u Madison Square Gardenu, u gostima kod New York Knicksa. Sinoć su po sedmi put zaredom slavili kod Knicksa, u napetoj završnici Wizardsi su upisali pobjedu 106:103.

U ključnim trenucima precizan je bio Bradley Beal. Ubacio je tricu za vodstvo Wizardsa 104:101, a zatim dodao i dva slobodna bacanja. Carmelo Anthony promašio je šut za izjednačenje, Wizardsi su došli do 48. pobjede u sezoni.

Beal je s 25 poena predvodio goste, koš manje upisao je John Wall i pridodao osam asistencija. Na 16 se ubačaja zaustavio Marcin Gortat. Bojan Bogdanović na trenutke je izgledao odlično, ali je u drugom poluvremenu poprilično zakazao. U 31 minuti provedenoj na parketu upisao je osam poena (2/2 za 1, 0/1 za 2, 2/8 za 3), šest skokova i asistenciju.

Knickse je s 23 poena predvodio Carmelo, 16 je s klupe dodao Justin Holiday, na 13 se zaustavio Willy Hernangomez. Kristaps Porzingis nije nastupio zbog ozljede leđa.

Košarkaši Orlando Magica sjajnom su trećom četvrtinom osigurali pobjedu protiv Brooklyn Netsa. Nakon izjednačenog prvog poluvremena (50:50) Magic dobiva treću dionicu igre s 15 koševa prednosti (36:21), Netsi su se pokušali vratiti u posljednjoj četvrtini, ali nije to bilo dovoljno, Magic slavi 115:107.

Najbolji kod domaće momčadi bio je Elfrid Payton s 22 koša i 11 asistencija. Odličan je bio i Aaron Gordon s košem manje. Na 20 se poena zaustavio Jodie Meeks, 18 koševa i 12 skokova dodao je Nikola Vučević. Odličnu je partiju odigrao i Mario Hezonja, u 22 minute na parketu upisao je 11 poena (4/4 za 1, 2/3 za 2, 1/1 za 3), četiri skoka, asistenciju i dvije blokade. Damjan Rudež nije ulazio u igru.

Netse je s 32 poena predvodio Jeremy Lin, 20 je dodao Caris LeVert. Na 11 se poena zaustavio Dinwiddie, po deset su ubacili Lopez, Hamilton i Whitehead.

Atlanta Hawksi s Paulom Millsapom izgledaju kao posve drugačija momčad, što se vidjelo i sinoć kada su na svom parketu sa 123:116 svladali Boston Celticse. Ukoliko nastave igrati kao protiv Celticsa, Hawksi će svakome biti tvrd zalogaj u doigravanju.

Iako je još uvijek pod restrikcijama Millsap je u 29 minuta na parketu upisao 26 poena i 12 skokova, šutiravši iz igre 8/15. Odličan je bio i Tim Hardaway Jr. s 23 poena, na 20 se zaustavio Taurean Prince, dok je Dennis Schroder večer okončao s 18 ubačaja.

Kao i obično, najbolji u redovima Celticsa bio je Isaiah Thomas, u 35 minuta na parketu prikupio je 35 koševa. Jae Crowder dodao je 24 koša, Smart 18, Bradley 17.

U lovu na posljednja playoff mjesta na Istoku nalaze se i Indiana Pacersi i Milwaukee Bucksi. U međusobnom ogledu u Indianapolisu slavili su Pacersi 104:89 i tako nanijeli treći uzastopni poraz Bucksima.

U važnoj pobjedi Pacerse je predvodio Paul George s 23 koša i deset skokova. Jeff Teague je u pobjedu ugradio 15 koševa i sedam asistencija, Thaddeus Young zaustavio se na 12 poena i 11 skokova.

Giannis Antetokounmpo bio je najbolji kod Bucksa s 25 poena, Mirza Teletović dodao je 15 koševa s klupe, još je samo Khris Middleton bio dvoznamenkast, večer je okončao s deset poena.

Portland Trail Blazersi oporavili su se od dva uzastopna poraza i upisali pobjedu 105:98 kod kuće protiv Minnesota Timberwolvesa. Portland se drži na osmoj poziciji Zapada, ispred Denver Nuggetsa, još su tri utakmice do kraja regularnog dijela sezone.

Allen Crabbe predvodio je Blazerse do pobjede s 25 koševa (8/12 iz igre), sjajan je bio i Damian Lillard s 22 koša, devet skokova i osam asistencija. Na 18 se koševa zaustavio C.J. McCollum, 15 je dodao Aminu.

Timberwolvesi su imali tek trojicu dvoznamenkastih igrača, Andrew Wiggins bio je najbolji s 36 koševa, Karl-Anthony Towns ubacio je 24 uz 16 skokova, na 19 se zaustavio Ricky Rubio.