Dario Dodić • subota, 08.04.2017.

Nogometaši Hoffenheima upisali su treći prvenstveni poraz, svladao ih je HSV u 28. kolu Bundeslige unatoč novom golu Andreja Kramarića. RB Leipzig došao je do pobjede s igračem manje u trećoj minuti sudačke nadoknade...

Nakon tri uzastopne pobjede veliki pohod na Ligu prvaka nogometaša Hoffenheima uzdrman je u Hamburgu, gdje ih je u 28. kolu Bundeslige dočekao hladan tuš, HSV ih je svladao s 2:1.

Iako je Hoffenheim imao nekoliko solidnih prilika za izjednačenje, teško se oteti dojmu da je HSV ipak bio bolja momčad, nastave li igrati kao posljednjih tjedana sigurno će zadržati bundesligaški status i iduće godine.

Poveo je HSV u 25. minuti, slobodnjak je s nekih 20 metara izveo Hunt, lukavo je u živom zidu gađao i prebacio svog igrača i pogodio Baumannov kut.

Brzo je uzvratio HSV, Ostrzolek ruši Bičakčića u svom kaznenom prostoru, a Andrej Kramarić s bijele točke potvrđuje sjajnu formu i zabija svoj osmi gol u posljednjih osam utakmica u dresu Hoffenheima.

No Kramarićev pogodak nije bio dovoljan za bod gostima, u 75. se minuti Bobby Wood pravovremeno ubacio iza leđa Hoffenheimove obrane i nesebično poslužio Aarona Hunta, koji lagano posprema loptu u praznu mrežu za konačnih 2:1.

Imao je Hoffenheim nekoliko prilika za izjednačenje, najviše se trudio Kramarić, koji je danas bio jedan od raspoloženijih među gostima, ali sjajno ga je u par navrata blokirao Papadopoulos. Najbliže izjednačenju ipak je bio Amiri u 89. minuti, iz slobodnog udarca koji je zaslužio Kramarić pogodio je vratnicu.

RB Leipzig dugo se mučio protiv Bayera iz Leverkusena na svojoj Red Bull Areni, tek je duboko u sudačkoj nadoknadi s igračem manje došao do pogotka vrijedna sva tri boda.

Bila je to vrlo dopadljiva utakmica u kojoj prilika nije nedostajalo s obje strane, no nijedna nije rezultirala loptom u mreži.

Domaći su u 88. ostali s igračem manje nakon što je kapetan Orban zaradio drugi žuti karton, no to ih nije omelo, u brzoj kontri u trećoj minuti sudačke nadoknade Forsberg se sjurio po desnoj strani, Tin Jedvaj nećkao se treba li pomoći kolegi u blokiranju Forsberga ili ispratiti Poulsena, na kraju Forsberg šalje loptu u sredinu, Poulsen bježi Jedvaju i donosi sva tri boda Leipzigu.

Schalke je bez ikakvih problema na svom travnjaku svladao Wolfsburg s 4:1, dvaput se u strijelce upisao Burgstaller, po jednom su zabili Goretzka i Caligiuri. Počasni pogodak za goste postigao je Gomez iz jedanaesterca. Posljednjih sedam golova Wolfsburga postigao je Gomez, nikad se to u povijesti kluba nije dogodilo.

U odličnoj utakmici u Kölnu istoimeni je domaćin poražen od Borussije Mönchengladbach. Povela je Borussia, pogotkom Vestergaarda u 13. minuti, da bi Clemens na asistenciju Modestea izjednačio u 18. minuti.

U 55. minuti ponovno gosti vode, strijelac je bio Traore, a samo tri minute kasnije Modeste ponovno vraća domaću momčad u igru. Treći je put Borussia povela deset minuta prije kraja, pogotkom Stindla, Köln se više nije uspio vratiti.