Vrlo dobar nastup Ivana Buve u pobjedi Bilbaa

Petar Jenjić • srijeda, 12.04.2017.

U zaostalom susretu 27. kola španjolske ACB lige košarkaši Bilbaa na domaćem su parketu bili bolji od Valencije rezultatom 88:75. Pobjedu svoje momčadi vrlo dobrom je individualnom utakmicom okrunio i Ivan Buva...

Jedan od preostala dva zaostala susreta 27. kola ACB lige odigran je večeras u Bilbau gdje je istoimeni domaćin predvođen sjajnim Jonathanom Tabuom svladao finalista Eurokupa i vodeću momčad lige, Valenciju. Slavili su rezultatom 88:75 čime su došli na pobjedu od MoraBanc Andorre, momčadi koja je na posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje.

Nakon dviju trica Todorovića u uvodnim minutama, gosti uzvraćaju serijom 10:2 kojom dolaze do tri poena prednosti u sedmoj minuti (15:12). Ipak, Bilbao uzvraća na sličan način, ubacuje deset vezanih poena i vraća u vodstvo. Nakon izjednačene prve četvrtine domaćin je na odmor otišao sa šest koševa viška (45:39).

U još jednom je navratu Valencia došla na minimalan zaostatak, ali je domaćin uzvratio novom serijom 10:0 pa im je ubačaj Tabua donio dvoznamenkastu prednost (60:49) u 26. minuti. Pretkraj treće četvrtine rade dodatnu razliku koju održavaju do samog kraja utakmice.

Do pobjede ih je predvodio Jonathan Tabu s 27 poena (5/5 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Ivan Buva u pobjedu svoje momčadi ugradio 14 koševa (5/6 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i četiri skoka za 21 i pol minutu provedenu na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Bojan Dubljević s 22 poena (3/6 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 7/8).