Zadar teškom mukom do pobjede kod Škrljeva

Petar Jenjić • srijeda, 12.04.2017.

U prvom susretu 25. kola košarkaške A-1 lige Zadar je teško izborio pobjedu na gostovanju kod Škrljeva, momčad Aramisa Naglića je slavila rezultatom 70:67...

Iako nije odigrao pretjerano dobru utakmicu, Zadar je upisao tijesnu pobjedu na gostovanju kod Škrljeva, devetu uzastopnu. Slavili su rezultatom 70:67, u susretu u kojem su imali katastrofalan postotak šuta za tricu (3/29), naspram vrlo raspoloženih domaćina (10/18) koji su se držali do posljednjih minuta. Ipak, serija 7:0 u samoj završnici riješila je pitanje pobjednika.

Domaćin je otvorio susret poenima Siniše Štembergera i Davora Konjevića koji su svojoj momčadi donijeli početno vodstvo. U petoj minuti Zadar dolazi do prve prednosti kada je poentirao Maj Kovačević (10:8). Četiri poena Kristijana Krajine u samoj završnici prve četvrtine donijela su gostima prvu osjetniju prednost, bilo je 18:11.

Dvije trice u prva dva napada druge četvrtine vratila su Škrljevo potpuno u egal. Zadar je još nekoliko minuta održavao prednost koju je potpuno anulirao raspoloženi Jasmin Perković i vratio svoju momčad u minimalnu prednost (24:23). Domaćin je ubacio ukupno sedam trica u prvih 20 minuta koje je ipak zaključio s minimalnim zaostatkom nakon polaganja Petra Dubelja (33:34).

Zadar je održavao prednost sve do 36. minute kada Štemberger ubacuje novu tricu za vodstvo 62:61. Ipak, gosti uzvraćaju serijom 7:0, ostavljaju svoje protivnike bez poena tri minute i u konačnici dolaze do pobjede.

Zadar je predvodio Ivan Ramljak s 15 poena (4/7 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i sedam skokova, dok je Boris Barać dodao 14 koševa (5/7 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Najbolji je kod Škrljeva bio Siniša Štemberger s 18 poena (2/5 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 5/10) i osam asistencija.