Parižanima veliki derbi u Montpellieru, Creteil iznenadio Obrvanov Chambery

Mihaela Bradovski • petak, 14.04.2017.

Derbi 21. kola LNH igran je u Montpellieru gdje je istoimeni domaćin ugostio PSG. Parižani su na kraju odnijeli pobjedu čime su ostali na vrhu ljestvice s tri boda ispred Nantesa...

Montpellier nije zaustavio PSG-ov pohod prema naslovu prvaka Francuske. U derbiju u Montpellieru gosti su bili uspješniji s 34:33 i tako zadržali prednost na vrhu ljestvice.

Ključno odvajanje dogodilo se na ulasku u zadnjih 20 minuta susreta kada su gosti uspjeli doći do prednosti od tri gola te preuzeli kontrolu nad rezultatom.

U prvih 30 minuta igralo se ravnopravno, nijedna momčad nije stvorila posebnu prednost, a posljednji put domaćin je do izjednačenja došao u 39. minuti kada je Aymen Toumi poravnao na 22:22.

Uslijedila je brza realizacija PSG-a koji je za manje od minute napravio seriju 3:0 i nije dopustio domaćinu da još jednom dođe do potpunog povratka u utakmicu.

U nekoliko navrata do kraja susreta Montpellier je smanjivao na gol zaostatka, ali nijednom se nije uspio obraniti i doći do posjeda za poravnanje. Završilo je 34:33 za PSG koji tako nastavlja pohod na naslov prvaka.

Predvodili su ga s po osam golova Uwe Gensheimer i Nedim Remili, pet je dodao Luc Abalo, a Luka Stepančić bio je strijelac jednom. Kod Montpelliera Jure Dolenec postigao je 11 pogodaka, a Aymen Toumi sedam.

Do neočekivane pobjede došao je pretposljednji Creteil koji je u gostima iznenadio Chambery i slavio s 30:29. Svih 60 minuta igralo se rezultatski potpuno ravnopravno gol za gol, a na kraju je Creteil golom Alexandrua Csepreghija poništio Bičanićev gol za 29:29 i donio pobjedu svojoj momčadi.

Hugo Descat postigao je sedam golova kod gostiju, a pet je dodao Muhamed Toromanović. Mate Šunjić nije dobio priliku na golu. Kod Chamberyja Johannes Marescot postigao je osam golova, a Damir Bičanić četiri.