Liga za prvaka, 1. kolo, 13.04.2017, 18:00 h
RK Zagreb 25:21 Gorica
Gorica

PPD Zagreb uz probleme do pobjede protiv Gorice u prvom kolu Lige za prvaka

Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.04.2017.

Odigrana je druga utakmica prvog kola rukometne Lige za prvaka, PPD Zagreb upisao je prvu pobjedu slaveći protiv Gorice 25:21. Hrvatski prvak teže od očekivanja slomio je otpor Goričana...

Očekivala se glatka pobjeda PPD Zagreba, međutim u konačnici su Zagrebaši morali utrošiti dosta energije da bi došli do pobjede protiv čvrste Gorice. Konačnih 25:21 potvrđuje da su Goričani pružili dobar otpor Zagrebu.

Unatoč velikom broju izostanaka, Zagreb je trebao lakše do pobjede s obzirom na širinu kadra koji posjeduje. Međutim protivnik se nije samo tako predao i stvarao je dosta problema.

U prvom poluvremenu u Kutiji šibica vodila se potpuno ravnopravna borba u kojoj je Zagreb tek u završnici poluvremena došao do malog odvajanja i na odmor odnio prednost 13:11.

U nastavku susreta ipak kvaliteta domaćina došla je do izražaja i Zagreb je sredinom drugog dijela stvorio razliku koju Goričani nisu uspjeli dostići.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je Stipe Mandalinić sa šest golova dok je na drugoj strani pet pogodaka postigao Ivan Laljek.

U prvom susretu Lige za prvaka Dubrava je bila bolja od Umaga 34:25 dok će kolo zaključiti Nexe i Spačva u petak od 18 sati.