Liga za prvaka, 1. kolo, 14.04.2017, 18:00 h
Nexe Našice 40:17 Bjelin Spačva Vinkovci
Bjelin Spačva Vinkovci

Nexe otvorio Ligu za prvaka pobjedom od 23 razlike protiv Spačve

Branimir Korać • petak, 14.04.2017.

Susretom između Nexea i Spačve kompletirano je prvo kolo rukometne Lige za prvaka. Nexe je očekivano glatko slavio i to s vrlo uvjerljivih 40:17...

Vinkovačka Spačva nije bila ravnopravan protivnik Nexeu koji je odjurio do pobjede u susretu prvog kola Lige za prvaka. U konačnici je to bio tek lakši trening za Našičane koji su slavili s čak 23 gola razlike iako je vratar gostiju Tomislav Stojanović upisao čak 15 obrana što dovoljno govori o odnosu snaga u ovom dvoboju.

Spačva je u utakmicu ušla vodstvom 2:0, ali nakon toga Nexe je nanizao sedam pogodaka, odmah se odvojio i prednost je u nastavku susreta samo rasla. Već na poluvremenu bilo je 17:7 za Našičane koji su mogli čak i uvjerljivije slaviti na odmoru.

U drugom dijelu razigrani domaćin nastavio je povećavati vodstvo, dobio je to razdoblje igre čak s 23:10 i na vrlo uvjerljiv način otvorio Ligu za prvaka.

Josip Božić Pavletić sa sedam golova predvodio je Nexe kod kojeg je Perica Lelić skupio 15 obrana uz samo sedam primljenih pogodaka.

Liga za prvaka, prvo kolo

Nexe - Spačva 40:17 (17:7)

Nexe: Perica Lelić (15 obrana), Gregor Lorger, Edi Vešligaj (7 obrana), Albin Eter 2, Vedran Zrnić 4, Marko Mrđenović, Saša Barišić-Jaman 5, Borna Manci Mičević 2, Ivan Sršen 1, Josip Božić Pavletić 7, Marin Sakić 2, Damir Halilković 5, Marin Vegar 1, David Špiler 5, Mirko Herceg 3, Marin Greganić 3

Spačva: Dražen Stojanović, Tomislav Stojanović (15 obrana), Marin Jurić 1, Marko Karaula, Miran Androš 1, Ivan Jurić 2, Marko Nađ, Ranko Božić 1, Krešo Tomas 4, Marko Mišić, Domagoj Nedić 1, Milan Žegarac 1, Tomislav Babić 2, Dino Vukušić 1, Petar Petričević 1, Toni Dundović 1