Petar Jenjić • subota, 15.04.2017.

Odigrano je još pet utakmica 33. kola engleske Premier lige iz kojih vrijedi izdvojiti vrlo zanimljivu utakmicu između Sunderlanda i West Hama koja je završila 2:2 i pobjedu Stoke Cityja koji je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza...

Crystal Palace - Leicester 2:2

Dvoboj dviju momčadi iz donjeg doma Premiershipa koje igraju u vrlo dobroj formi zadnjih tjedana završio je neodlučeno, iako su u konačnici zadovoljniji bili domaćini jer su se vratili nakon dva pogotka zaostatka i u konačnici uspjeli osvojiti bod.

Početno ispitivanje snaga vrlo brzo je završilo jer su, još uvijek, aktualni prvaci u sedmoj minuti došli u vodstvo. Loptu iz auta je ubacio Christian Fuchs, a najviši je u skoku bio Robert Huth koji pogađa za 1:0. Pokušali su domaćini odgovoriti u 17. minuti kada je Bentekeov pokušaj u donji kut obrano Schmeichel. Mučili su se gosti prijeći na suprotnu polovicu u narednom periodu i nisu uspijevali konkretnije zaprijetiti.

Ono što su radili cijele prošle sezone, napravili su i sada. Mahrez je sjajnom dugačkom loptom uposlio Vardyja, engleski je napadač okrenuo jednog braniča i lijepo plasiranim udarcem pogodio daljnji kut Palaceovog gola. Ipak, već u sljedećem se napadu Crystal Palace vratio u utakmicu, poentirao je Yohan Cabaye. Domaćin je poravnao u 70. minuti, sjajno je centrirao Townsend, visoko je skočio Benteke i glavom pospremio loptu pokraj Schmeichela.

Everton - Burnley 3:1

Everton je na domaćem terenu uspio pobijediti u posljednje vrijeme vrlo slabi Burnley s 3:1 čime su privremeno preskočili Manchester United i došli na peto mjesto prvenstvene ljestvice s 57 bodova. Sva su četiri pogotka pala u nastavku susreta.

Nakon uvodnih minuta u kojima se nisu uspjeli nametnuti, domaćini su prvi puta ozbiljnije zaprijetili u 15. minuti kada su Lukaku i Gueye odigrali dupli pas, potonji je i pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Heaton obranio. Burnley je ipak igrao nešto bolje i nije dopustio Evertonu da uspostavi terensku inicijativu.

Gosti su bili blizu pogotka u 33. minuti. Vokes je dobio jednostavnu loptu kroz sredinu, prošao Jagielku i šutirao prema golu Roblesa, no vratar Evertona je obranio.

Everton je poveo u 49. minuti, strijelac je treću utakmicu zaredom bio Jagielka koji je dočekao ubačaj na drugo stativi i pospremio loptu u mrežu. Međutim, već u sljedećem napadu Robles u kaznenom prostoru ruši Vokesa, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Upravo je Vokes realizirao penal za poravnanje.

Everton ipak nije ostao dužan na ovaj pogodak pa se desetak minuta kasnije vratio u vodstvo, nakon dva odbijanca lopta je došla do Barkleyja čiji udarac u vlastitu mrežu skreće Mee. Već tri minute kasnije konačan je rezultat postavio Romelu Lukaku.

Stoke City - Hull 3:1

Nakon četiri uzastopna poraza i ukupno pet utakmica bez pobjede, nogometaši Stoke Cityja našli su novu žrtvu. Na domaćem su terenu bili bolji od Hull Cityja s 3:1 čime su ostavili poražene na dva boda od zone ispadanja.

Šesta je minuta bila sretna za domaćina, Xherdan Shaqiri je lijepo proigrao Marka Arnautovića, Austrijanac se izborio za poziciju i s ruba kaznenog prostora pogodio pod samu gredu. Time je postao najuspješniji austrijski strijelac u Premiershipu s 22 pogotka. Isti je igrač mogao i podebljati vodstvo, ali je loptu iz blizine poslao preko gola.

U 51. minuti gosti dolaze do poravnanja, do lopte je na drugoj stativi nekako došao Maguire i uspio progurati loptu u mrežu. Bio je to njegov tek drugi pogodak u Premier ligi ikada. Domaćin se vratio u vodstvo u 69. minuti kada je Walters probio po lijevoj strani i centrirao točno na Petera Croucha koji pogađa za 2:1. Pobjedu Stokea devet minuta prije kraja je potvrdio Shaqiri, sjajnim udarcem s dvadesetak metara.

Sunderland - West Ham 2:2

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Sunderland i West Ham i u konačnici podijelili bodove. West Ham je dva puta tijekom susreta bio u vodstvu, ali je greškama vratara Randoplha ispustio sva tri boda. Igrač Sunderlanda Billy Jones teže se ozlijedio u završnici utakmice nakon čega je sudac bio prisiljen produžiti utakmicu deset minuta. Ipak, Čekićari su uspjeli izdržati i sačuvati bod koji današnjim suparnicima nimalo ne odgovara jer su i dalje prikovani za dno ljestvice.

Moglo je jako dobro krenuti za West Ham, u drugoj je minuti sjajno iz slobodnog udarca Lanzini, ali je Pickford još bolje reagirao i obranio njegov pokušaj. Ipak, već tri minute kasnije Andy Carroll je promašio loptu, lopta se spretno odbila do Andre Ayewa koji nesmetano s pet metara pogađa mrežu domaćina. Gađao je Snodgrass u 21. minuti daljnji kut Pickfordova gola, no lopta je prošla malo pored vratnice.

Sunderland je imao blagu inicijativu i do poravnanja je došao na zanimljiv način, izravno je iz kornera poentirao Khaziri. Pitanje je li možda bilo prekršaja na vrataru Čekićara koji se nije najbolje postavio i bio je vrlo lako izguran. Bio je to prvi gol Sunderlanda nakon čak 701 minute. Bolje su se snalazili domaćini u narednim minutama, dominirali terenom i lakše dolazili pred kazneni prostor gostiju.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Čekićari su se vratili u vodstvo, glavom je pogodio Collins nakon Snodgrassovog ubačaja iz kornera. Veliku je priliku domaćin propustio u 72. minuti kada je Ndong primio loptu u kaznenom prostoru nakon proigravanja Khazrija, no ovaj je poslao preko gola. Težak pad Jonesa natjerao je na nešto duži prekid utakmice koji je rezultirao s deset minuta sučeve nadoknade, igrač Sunderlanda iznesen je s terena.

Ponovno je katastrofalno reagirao Randolph, doslovno je proigrao Borinija koji s ruba šesnaesterca poentira u praznu mrežu. Samuel Byram dobio je drugi žuti karton u petoj minuti sudačke nadoknade, Sunderland je imao pet minuta vremena s igračem više, no do pogotka nije došao.

Watford - Swansea 1:0

Do treće je pobjede u posljednje četiri utakmice došao Watford koji je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 bio bolji od Swanseaja. Velška momčad tako nije uspjela iskoristiti poraz Hulla i preskočiti spomenutu momčad na 17. mjestu.

Na prvo su uzbuđenje domaćini čekali sve do 27. minuti kada je Deeney šutirao pod gredu, međutim, Fabianski je uspio izvući loptu ispod grede i izbaciti u korner. U samoj završnici prvog dijela domaćin je poveo nakon velike pogreške Mawsona. Branič Swanseaja držao je loptu predugo u svom posjedu, ukrao mu je Capoue, prvi je pokušaj obranio Fabianski, ali je isti igrač dočekao i odbijanac ne promašivši i drugi put.