Vodeći dvojac rutinski do novih pobjeda, ljepotica kola odigrana u Bijelom Brdu

Sportnet • ponedjeljak, 17.04.2017.

Odigrano je 22. kolo Treće HNL Istok u kojem su zabilježeni više-manje očekivani rezultati. Varaždin je bio uvjerljiv na domaćem terenu protiv Marsonije, Međimurje je pobjednički prošlo kroz Koprivnicu, Višnjevac je ubilježio prvu proljetnu pobjedu, dok je ljepotica kola odigrana u Bijelom Brdu gdje je BSK ispustio 3:0 protiv Osijeka.

AUTOR: Ivan Šola

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Belišću gdje su istoimeni domaćin i Bjelovar podijelili bodove. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima koji su na samom kraju prvog dijela došli u veliku prednost. Igrala se 42. minuta utakmice kada je Pejo Kuprešak doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije prednost Bjelovara udvostručio je Mario Rajić. U nastavku utakmice domaćini su zaigrali puno bolje i zasluženo došli do boda. Junak Belišća bio je kapetan Zoran Ratković koji je golovima u 65. i 74. minuti utakmice postavio rezultat na konačnih 2:2.

Do druge uzastopne, a ukupno 13. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Međimurja koji su u drugom dijelu uspjeli slomiti Koprivnicu. Igrala se 51. minuta utakmice kada je za goste dosuđen kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Ivan Režić. Pitanje pobjednika potvrdio je najbolji strijelac Međimurja Nenad Erić u 90. minuti utakmice.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Bedema koji su na domaćem terenu s visokih 4:1 porazili Oriolik. Igrala se 15. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Antun Vuksanović. Zatim je uslijedio show domaćeg kapetana Josipa Raić-Sudara koji je do kraja utakmice postigao čak tri zgoditka. Utješni pogodak za goste postigao je Filip Marinović u 50. minuti utakmice.

Konačno su nogometaši Varaždina ovog proljeća odigrali odličnu utakmicu i zasluženo s visokih 4:1 porazili vrlo dobru Marsoniju iz Slavonskog Broda. Na prvi pogodak čekala se 16. minuta kada je Luka Jagačić doveo domaćine u vodstvo. Zatim je u razmaku od samo četiri minute gostujući vrata Ajdin Memović morao čak dva puta vaditi loptu iz mreže. Prvo je Domagoj Drožđek zatresao mrežu, a par minuta kasnije istu stvar učinio je Dario Jertec za visokih 3:0 nakon 28 minuta igre. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti rezultat zgoditkom Almedina Bundavice. U nastavku viđen je samo jedan pogodak, igrala se 56. minuta utakmice kada je Karlo Šimek postavio konačan rezultat utakmice.

Županijski derbi odigran je u Pleternici gdje se domaća Slavija uspjela spasiti od poraza protiv Slavonije iz Požege. Igrala se sedma minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste kojeg je sigurno realizirao Mario Majstorović za 0:1. Samo pet minuta kasnije na semaforu stoji 0:2, kada je veliku neopreznost domaće obrane iskoristio Ivan Jakešević. Do kraja poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti rezultat zgoditkom Ivana Peharde. U drugom dijelu domaćini su zaigrali puno bolji i uspjeli su doći do zasluženog izjednačenja šest minuta prije kraja utakmice. Pogodak vrijedan boda u derbiju zabio je Josip Jakovljević.

Za ljepoticu kola pobrinuli su se nogometaši BSK-a i Osijeka koji su odigrali vrlo efikasnu i pomalo čudnu utakmicu. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima koji su uz promašeni kazneni udarac nakon 45 minuta igre vodili čak 3:0. Igrala se peta minuta utakmice kada je gostujući branič Andrej Šimunec nespretnom reakcijom poslao loptu u vlastitu mrežu, a u listu strijelaca upisali su se još Filip Benković i Nemanja Dorić. U nastavku utakmice uloge su se u potpunosti promijenile, Osječani su zagospodarili terenom i u 61. minuti utakmice zgoditkom Josipa Špoljarića smanjili rezultat na 3:1. Na novi pogodak čekala se 75. minuta kada je Luka Marin zatresao domaću mrežu za 3:2. Potpuni povratak u utakmicu dogodio se u 89. minuti utakmice kada je Marin Magdić postigao pogodak za konačan rezultat 3:3.

Do tek treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Višnjevca koji su na domaćem terenu minimalno savladali Vukovar. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Marijan Mihaljević doveo domaćine u vodstvo 1:0, a do kraja poluvremena gosti su zgoditkom Marka Kraljevića poravnali rezultat na 1:1. Pobjednički pogodak postignut je u 77. minuti kada je za velika tri boda gostujuću mrežu pogodio Ivan Glogač.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 zasluženo savladali Croatiju iz Đakova. Pobjednički pogodak djelo je Tomislava Pleića u 45. minuti utakmice.