Solidan nastup Ivana Buve u porazu Bilbaa

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.04.2017.

Obradoiro nastavlja s vrlo dobrom formom u španjolskom prvenstvu i polako se podiže na prvenstvenoj ljestvici. Danas su uspješno odradili gostovanje kod Bilbaa i slavili rezultatom 90:85 čime su spomenutu momčad gurnuli dalje od osme pozicije i doigravanja...

Bilbao polako gubi korak za osmim mjestom i doigravanjem. Danas su na domaćem terenu, u vrlo napetoj utakmici, poraženi od Obradoira rezultatom 90:85, iako su većim dijelom susreta bili u barem minimalnom vodstvu. Sada su na omjeru 13-14 i trenutno na devetom mjestu, dok je Obradoiro upisao treću pobjedu u posljednje četiri utakmice i došao na omjeru od devet pobjeda i 18 poraza.

Dobar ulazak u susret gostiju koji su tijekom većeg dijela prve četvrtine bili u vodstvu nije se u potpunosti isplatio jer se nisu uspjeli odvojiti. Tricom Lapornika domaćini su prvi puta na susretu došli do pet poena prednosti (25:20). Vrlo izjednačeno prvo poluvrijeme zaključio je Todorović ubačajem za tri razlike Bilbaa (44:41).

Iako nije previše igrao u prvom poluvremenu, Ivan Buva je ušao u završnici treće četvrtine i napravio vrlo dobar posao. Hrvatski je košarkaš ubacio devet poena i skupio nekolicinu važnih skokova čime je pomogao svojoj momčadi da se odvoji na šest razlike (80:74) u 35. minuti. Međutim, ni to im nije pomoglo da dođu do pobjede jer je Obradoiro u posljednjoj minuti i pol napravio seriju 7:0 i došao do pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Deividas Dulkys s 20 poena (1/1 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 3/5), dok je Shayne Whittington sa 17 koševa (4/5 za dva, 3/4 za tricu) i sedam skokova.

Najbolji je kod domaćina bio Dejan Todorović s 20 koševa (4/6 za dva, 4/7 za tricu). Ivan Buva je zaključio susret s devet poena (2/4 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i šest skokova za nešto manje od 17 minuta provedenih na parketu.