MAXtv Prva liga, 29. kolo, 22.04.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 13392

Petar Jenjić • subota, 22.04.2017.

Prvi puta još od 2008. godine nogometaši Hajduka slavili su u Maksimiru, splitska je momčad pobijedila s 2:0 pogocima Ercega i Futacsa čime je dodatno pogurala Rijeku prema naslovu prvaka...

Dinamo - Hajduk 0:2 (0:1)

Zagreb - Stadion Maksimir
Suci: Ante Vučemilović Šimunović, Tomislav Petrović, Miro Grgić, Goran Pataki

Golovi: Erceg (29'), Futacs (90')
Žuti kartoni: Erceg (7'), Tudor (42'), Bašić (82')
Crveni kartoni: -/-

Dinamo: Livaković, Šitum, Perić, Lešković, Pivarić, Knežević (od 33. Sammir), Moro (od 59. Gojak), Soudani, Antolić (kap.), Guilherme (od 59. Ćorić), Hodžić

Hajduk: Stipica, Tudor (od 85. Ismajli), Nižić (kap.), Terzijev, Memolla, Jefferson, Savvas, Hamza, Vlašić (od 62. Kožulj), Erceg (od 46. Bašić), Futacs

Nakon osam i pol godina bez pobjede na Maksimiru, Hajduk je konačno uspio. Sada već davne 2008. godine strijelci su bili Gabrić i Ibričić, danas su Splićani slavili istim rezultatom pogocima Ante Ercega i Marka Futacsa. Ovom pobjedom Hajduka Rijeka večeras ima priliku pobjeći Dinamu na sedam bodova i doći veliki korak prema prvom naslovu prvaka Hrvatske.

Nije to bila odveć briljantna utakmica, Dinamo je dominirao u posjedu i lakše dolazio do vrata gostiju, no ostajao je nekonkretan. Kada se uz to nadoveže i vrlo dobra utakmica Dantea Stipice na vratima Hajduka i dobra realizacija splitske momčadi, poraz branitelja naslova bio je neizbježan.

Derbi kao derbi je počeo u blagoj terenskoj dominaciji zagrebačke momčadi koja je prvi pokušaj prema vratima Dantea Stipice imala u četvrtoj minuti preko Guilhermea čiji udarac odlazi pored gola. Prvu ozbiljniju prijetnju gosti su imali u 15. minuti kada je iz daljine pokušao Hamza Barry, ali je Dominik Livaković dobrom intervencijom izbacio u korner.

Polovicom igre prvog poluvremena Hilal Soudani je odlično pucao iz poluvoleja s ruba kaznenog prostora, no ravno u vratara Hajduka. Splićani su vrlo brzo došli do vodstva, dugačku je loptu Marko Futacs glavom spustio za Antu Ercega, igraču Hajduka prvi je udarac obranio Livaković, no iz odbijanca je uspio ubaciti loptu u mrežu. Uvidio je Petev svoju pogrešku i ubrzo je u igru ubacio Sammira. Dinamo je bio vrlo blizu poravnanja u 37. minuti, odlično je pucao Soudani, lopta je od grede pala na crtu i odbila se vani.

Zagrebačka je momčad puno bolje otvorila drugo poluvrijeme i bila konkretnija prema golu gostiju. U 52. minuti Soudani je sam istrčao pred Stipicu, ali je golman Hajduka obranio njegov pokušaj. Vratar splitske momčadi imao je nekoliko jako dobrih intervencija u narednom razdoblju Dinamovih konstantnih pokušaja postizanja pogotka. Gosti su se povukli na svoju polovicu i čekali su eventualnu grešku i kontru kojom bi uposlili Futacsa.

Još su dva solidna pokušaja imali domaćini preko Ante Ćorića, prvi je obranio Stipica, drugi je otišao preko gola. Kada ne zabijete, primite pogodak. Dogodilo se to i Dinamu u 89. minuti, Zvonimir Kožulj je lijepo poslužio Futacsa kojem nije bilo teško zabiti iz blizine za veliko slavlje Hajdukovaca.

• Obrisan korisnik22.04.2017. u 20:31
    Treba biti realan i reći da je ovo skoro pa limit Hajduka a 30% onoga što Dinamo može međutim to ne umanjuje pobjedu Hajduka.Što se tiče Pivarića to sam odavno rekao da mi nebi nikad igrao a kamoli u repki.Igrač koji je je imao priliku uputiti dvadeset ubačaja sa krila nije ubacio ni jedan.Vezna... [više na forumu]
  • vestibul22.04.2017. u 19:03
    Bitno da ste vi Plivarica stvorili za reprezentaciju. A tek Leskovica koji nakon 2 odigrane utakmice za dinamo debitira za "repkicu"... Bavili bi se mi sobom al kad se mr. Derby-u ponisti ocito i dozvoli danas nastup normalno da cemo likovat..mi smo bar svjesni da smo trenutno jad i bijeda a di... [više na forumu]