Mihaela Bradovski • subota, 29.04.2017.

I dok je Red Bull Salzburg već osigurao naslov prvaka Austrije, vodi se bitka za drugu poziciju gdje je do važne pobjede došla bečka Austria slaveći s 4:1 protiv Sturma uz pogodak Petra Filipovića...

Drugoplasirana Austria iz Beča ugostila je Sturm koji je odmah iza nje i uoči ovog kola imao je samo dva boda zaostatka. No sada je ta prednost povećana, slavila je Austria na svom stadionu s 4:1 i odvojila se na pet bodova razlike.

Ismael Tajouri doveo ju je u vodstvo u 25. minuti da bi šest minuta kasnije asistirao hrvatskom internacionalcu, bivšem igraču Cibalije i Slaven Belupa Petru Filipoviću za 2:0.

U nastavku susreta domaćin je već u prvih deset minuta udvostručio prednost s dva pogotka Olarenwajua Kayodea i riješio pitanje pobjednika.

Baris Atik u 60. minuti samo je postavio konačnih 4:1.

Filipović je odigrao cijelu utakmicu za domaćina.