Vodeni sportovi

Jedan pogodak Mladosti u katastrofi u Gružu, Jug CO dominantno do prve pobjede

Petar Jenjić • srijeda, 03.05.2017.

Prvi susret finala prvenstva Hrvatske očekivano je pripao vaterpolistima Juga, ali se zasigurno niti Dubrovčani nisu nadali kako će u cijeloj utakmici primiti tek jedan pogodak i u konačnici slaviti rezultatom 7:1...

Jug CO - Mladost 7:1 (1:0, 3:0, 2:0, 1:1)

Finale PH, prva utakmica

Jug CO: Bijač (9 obrana), Popadić; Macan, Fatović, Lončar, Joković, Garcia, Marković 2, Ivanković, Pavličević, Perrone 2, Benić 1, Obradović 1, Vrlić 1

Mladost: Marcelić, Vićan (10 obrana); Bukić, Milaković, Zović, Biljaka, Brlečić, Vlahović, Lazić 1, Pavičić, Paškvalin, Valečić, Bašić, Smolčić

Blago rečeno katastrofalno izdanje zagrebačke Mladosti u Gružu. Prva finalna utakmica nije ponudila toliko uzbuđenja koliko se možda moglo očekivati. Gosti su većinu susreta bili u podređenom položaju što su platili tek jednim postignutim pogotkom.

Dubrovačka momčad je slavila s čak 7:1 i povela u finalnoj seriji, Mladost je svoj prvi i jedini pogodak postigla preko Franka Lazića u 29. minuti.

Prvi je susret pokazao kako je Jug CO trenutno ispred svih momčadi u Hrvatskoj i kako ova serija vrlo vjerojatno neće potrajati dulje od tri utakmice.

Sedam minuta trebalo je Jugašima da probiju obranu Mladosti, ali je otada pa sve do kraja sve bilo u znaku branitelja naslova koji se pokazuje prevelika prepreka za zagrebačku momčad.

Do pobjede su ih predvodili Pavo Marković i Felipe Perrone s po dva pogotka.