Derbi kola u Zadru završio bez pobjednika

Sportnet • četvrtak, 04.05.2017.

Odigrano je 29.kolo 3.HNL Jug u kojem vodeći trojac nije uspio doći do pobjeda. Derbi kola odigran je u Stanovima gdje su Zadar i Neretvanac u uzbudljivoj utakmici podijelili bodove. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novu pobjedu makarskog Zmaja koji polako bježi iz zone ispadanja, isto tako izdvajamo najuvjerljiviju pobjedu koju je ostvario Primorac iz Stobreča na gostovanju u Kaštel Starom.

AUTOR: Ivan Šola

Lider prvenstva Hajduk II mogao je u ovome kolu osigurati naslov prvaka, ali je u samoj završnici na gostovanju u Dugom Ratu ostao bez dva boda. Igrala se 29. minuta utakmice kada je Anthony Kalik doveo goste u vodstvo i s tom prednošću gosti otišli na zasluženi predah. U nastavku utakmice igralo se vrlo dinamično, gdje su obje ekipe imale svoje prilike za postizanje zgoditka. Kazna za gostujuće promašaje stigla je u 86.minuti utakmice kada je Duje Klarić iskoristio neopreznost Hajdukove obrane i zatresao mrežu za konačan rezultat 1:1.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši makarskog Zmaja koji su na domaćem terenu u uzbudljivoj utakmici savladali Primorac iz Biograda. U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak i to u gostujućoj mreži, igrala se 41. minuta kada je Mirko Selak doveo Zmaja u vodstvo 1:0. Na povećanje vodstva čekala se 53. minuta kada je Pjero Antunović zatresao mrežu za 2:0. U smiraju utakmice viđena su još tri zgoditka. Prvo su gosti zgoditkom Mate Bajića smanjili na 2:1, da bi u sljedećem napadu Frane Grbeša vratio Zmaj na dva gola razlike 3:1. u zadnjim trenucima utakmice Željko Malčić postavio je konačan rezultat 3:2.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Otoku gdje su se susreli domaći OSK i Junak iz Sinja. U utakmici bez previše prilika, gdje su obje ekipe bile koncentrirane da ne naprave grešku u obrani mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Primorca iz Stobreča koji su na gostovanju u Kaštelu Starom neočekivano lako stigli do sva tri boda. Igrala se deseta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Mario Šerić, a do kraja poluvremena vodstvo je udvostručio Domagoj Omrčen. Pitanje pobjednika riješeno je u 85. minuti utakmice kada je konačan rezultat 0:3 postavio Marin Bakić.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Zmaja s Korčule koji su na domaćem terenu zasluženo pobijedili drugoplasirano Hrvace. Domaćine je u 16. minuti u vodstvo doveo Armin Abazi i do kraja poluvremena mreže se nisu tresle. Odmah na početku drugog dijela gosti su izjednačili nakon nesporazuma u domaćoj obrani, a strijelac je bio Daniel Maganić. Pitanje pobjednika riješio je Marko Vrkić koji je u razmaku od devet minuta postigao dva zgoditka za konačan rezultat 3:1.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Pločama gdje je domaći Jadran nakon preokreta uspio savladati Croatiju iz Zmijavaca. Igrala se 31.minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Tomislav Gudelj i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice puno bolji su bili domaćini koji su stigli do izjednačenja u 61. minuti kada loptu u mrežu šalje Abel Kalfić. Pet minuta prije kraja utakmice domaćini u potpunosti preokreću rezultat, a strijelac za konačni rezultat 2:1 bio je Ante Musulin.

Podjela bodova viđena je u Stanovima gdje su derbi kola odigrali Zadar i Neretvanac. U vrlo uzbudljivoj i dinamičnoj utakmici oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu za po igri prikazanoj realnoj podjeli bodova. Domaćine je u vodstvo doveo prvi topnik lige Vlatko Blažević, a rezultat je izjednačio Domagoj Zovko za konačnih 1:1.

Do 12.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši dubrovačkog Goška koji su na domaćem terenu zasluženo savladali posljednjeplasirani Omiš. Junak utakmice bio je domaći napadač Karlo Torbarina koji je golovima u drugom poluvremenu osigurao pobjedu svoje momčadi 2:0.