Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 5:0 Bastia
Bastia

Luka Medić • subota, 06.05.2017.

U 36. kolu francuske Ligue 1 PSG je u Parizu ugostio Bastiju, a Parižani su slavili s visokih 5:0. Tim rezultatom PSG se izjednačio s Monacom na vrhu ljestvice, ali klub iz Kneževine ima čak dvije utakmice manje...

Poraz od Nice nije ostavio previše utjecaja na PSG-u, iako su radi tog poraza vrlo vjerojatno ostali bez titule. Parižani su svoj bijes iskalili na posljednjoj momčadi lige, Bastiji, aktualni prvaci slavili su s 5:0. Tako se PSG dva kola prije kraja prvenstva bodovno izjednačio s Monacom na vrhu ljestvice, oba tima imaju po 83 boda, ali Monaco ima čak dvije utakmice manje i s time imaju sve u svojim rukama. Bastia je upisala 19. poraz ove sezone u utakmici u kojoj nije imala previše prilika, u 90 minuta nijednom gosti nisu zapucali u okvir domaćih vrata.

Bolju igru PSG je kapitalizirao u 32. minuti, nakon jednog od brojnih napada domaćih gostujuća obrana napravila je veliku pogrešku ostavivši samog Matuidija u svom kaznenom prostoru, Draxler je to uočio i pronašao ga je točnim dodavanjem. Matuidi nije bio u najboljoj poziciji za udarac pa je loptu proslijedio ispred gola gostiju, koju spremno čeka Lucas i bez većih problema poentira za 1:0.

Nekoliko minuta kasnija PSG je povećao svoju prednost. Meunier je uposlio Verrattija koji je uputio udarac s vrha kaznenog prostora i još jednom poslao vratara gostiju Lecu po loptu u svoju mrežu.

Mreža Bastije mirovala je do 76. minute, a onda je PSG u 15-ak minuta postigao još tri pogotka, a uz to domaćini su stigli promašiti i kazneni udarac. Ponovno je obrana Bastije loše reagirala, Draxler i Guedes su odigrali dupli pas nakon kojeg se Guedes nastao u stopostotnoj prilici, ali je nesebično uposlio Cavanija koji ponovno povećava prednost domaćih.

Dvije minute kasnije Cavani se i drugi puta mogao upisati u strijelce, priliku je dobio iz najstrože kazne koju je sam izborio nakon što ga je srušio Djica. Urugvajac je pucao nisko po sredini gola, Leca ga je sačekao i pročitao taj udarac.

Ipak u 82. minuti Leca je primio i četvrti pogodak. Lo Celso je ušao u igru minutu ranije, a onda je u prvoj pravoj prilici primio loptu na vrhu kaznenog udarca, pošao pored nekoliko obrambenih igrača Bastije i onda lagano prebacio istrčalog Lecu za novo povećanje.

Na samom kraju susreta Cavani je ipak uspio postići drugi pogodak na utakmici, gostujuća obrana kao da je već završila susret, izgubila je jednu loptu nedaleko od svog kaznenog prostora, Draxler je oduzeo loptu i uposlio Cavanija koji s vrha kaznenog prostora udarcem iz prve postavlja konačnih 5:0.

PSG je tako produžio nadu da još uvijek može obraniti titulu, iako su miljama daleko od toga i ovise o puno drugih okolnosti. Bastia, koja osim velikih problema u igri ima isto tako i probleme sa svojim navijačima i dalje ostaje na posljednjem mjestu, ali još uvijek ima izglede za izboriti opstanak pošto se Dijon i Lorient, koji drže posljednja sigurna mjesta za opstanak, nalaze samo dva, odnosno tri boda od posljednje momčadi lige.