Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel "metlama" do polufinala

Dario Dodić • petak, 12.05.2017.

Malonogometaši Futsal Dinama i Novog Vremena Apfel upisali su pobjede i u drugim utakmicama četvrtfinala doigravanja 1. HMNL. Dinamo je s 3:1 slavio u Dubrovniku protiv Squarea, dok je momčad iz Makarske u gostima s 5:2 svladala Osijek Kelme...

Momčad Futsal Dinama plasirala se u polufinale doigravanja za prvaka 1. HMNL. Nakon pobjede prošlog petka u Domu sportova, Dinamo je slavio i u Gospinom polju protiv Squarea i s dvije pobjede ostvario plasman u polufinale doigravanja gdje će snage odmjeriti sa Split Tommyjem.

Dinamo nije impresionirao u Dubrovniku, Square je bolje otvorio susret, kreirao nekoliko dobrih prilika, no domaći malonogometaši nisu uspjeli matirati vratara Škorića. Odlično je branio vratar Dinama, a u prvoj minuti pomogao mu je Hrvoje Penava pravovremenom obrambenom reakcijom.

Square, koji je trebao pobjedu kako bi zadržao nade u prolaz u polufinale, nije uspio iskoristiti bolju igru u prvom dijelu, što je probuđeni Dinamo znao kazniti. Igrala se 16. minuta kada je Kanjuh doveo goste u vodstvo.

Veselje Futsal Dinama trajalo je manje od minute, nakon 40-ak sekundi poravnao je Marko Kuraja. U uzbudljivoj završnici prvog poluvremena mogao je Square preko Kuraje i Daničića doći u vodstvo, domaći nisu iskoristili prigode pa je ponovno uslijedio hladan tuš, u posljednjim sekundama Matej Horvat zabija za 2:1 Dinama.

Drugo će se poluvrijeme pamtiti po nervozi igrača s obje strane. Bilo je tu žutih kartona, dvojbenih sudačkih odluka, ali i isključenja. Slično kao u prvom dijelu Square svoje prilike nije iskoristio, dok Dinamo jest, Horvat je svojim drugim golom u 28. minuti povećao na 3:1 za goste. U 33. minuti Dinamovac Čekol zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton, ali Square prednost igrača više nije pretočio u pogodak.

U samoj završnici probali su Dubrovčani i s igračem-vratarem u polju, ali pogodaka nije bilo, s dvaput po 3:1 Futsal Dinamo prolazi u polufinale. Za finale će trebati dvije pobjede protiv Split Tommyja, koji kao drugoplasirana momčad regularnog dijela prvenstva ima prednost domaćeg parketa.

U drugom četvrtfinalnom ogledu malonogometaši Novog Vremena Apfel u Osijeku su potvrdili status favorita protiv Osijek Kelmea i s 5:2 došli do druge pobjede i plasmana u polufinale gdje će igrati protiv branitelja naslova, Nacionala.

Nakon 3:1 u Makarskoj Novo Vrijeme Apfel još je uvjerljivije slavilo u gostima kod Osijek Kelmea. U sportskoj dvorani Zrinjevac Makarani su već na poluvremenu imali velikih 3:0, pogocima Musinova (2'), Eduarda (10') i Kazazića (11').

Domaći nisu odustajali i u razmaku od samo jedne minute u drugom poluvremenu stigli su na samo gol zaostatka. U 27. minuti za 1:3 zabija Nospak, na 2:3 smanjio je Gordan Duvančić. No, bio je to maksimum domaće momčadi, u samo tri minute Novo Vrijeme ruši nade Osijeka, drugim pogocima Kazazića (31') i Dudua (34') potvrđuje plasman u polufinale.