MAXtv Prva liga, 33. kolo, 12.05.2017, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Dalibor Conjar
0:1 Dinamo
Armin Hodžić 55'
Dinamo

Mihaela Bradovski • petak, 12.05.2017.

Nakon što je Istra 1961 poražena na svom travnjaku od Cibalije, Split je u susret protiv Dinama ušao kao posljednjeplasirani. Tu i ostaje, Modri su slavili 1:0 i tako se približili Rijeci na samo dva boda zaostatka...

Josip Vuković
62'
9
Ivan Jovanović
65'
30
Mateo Baturina
76'
Ivajlo Petev

Vrlo važan dvoboj za obje momčadi, kao takvog su ga najavljivali i treneri Akrapović i Petev, a na kraju je Bugarin imao više razloga za zadovoljstvo. Dinamo je Park mladeži napustio s tri boda u džepu, stavio pritisak na Rijeku koja sada ima samo dva boda prednosti i pred sobom težak dvoboj protiv Hajduka.

S druge strane Split je također pod pritiskom, Cibalia je slavila u Puli s 2:1 i preskočila ga na ljestvici čime je momčad iz parka mladeži trenutno posljednja i na poziciji koja izravno vodi u Drugu HNL.

I jedni i drugi u susret su ušli oslabljeni i s dosta problema u rosteru, a sam susret nije oduševio. Bila je to tvrda utakmica, bez previše prilika na obje strane, a pobjednika odlučio je tek jedan pogodak.

U prvom dijelu najizgledniju priliku imao je Dinamo i to u 40. minuti kada je Olmo sjajno proigrao Gojaka, on dolazi sam pred Duku, ali vratar domaćina odlično brani.

U drugom dijelu ipak zanimljiviji dvoboj s više prilika i pogotkom.

Split je zaprijetio u 52. minuti iz slobodnog udarca kojeg je odlično izveo Mikulić, no lopta je zatresla okvir gola.

Tri minute kasnije Dinamo dolazi do vodstva. Josip Pivarić odradio je dio posla, u konačnici pronašao Guilhermea koji je loše zahvaća loptu, ali pronalazi samog Hodžića za 1:0.

Do kraja susreta Modri su mogli povećati prednost nakon odlične akcije Guilhermea, Brazilac je vrlo dobro pucao, ali i on je zatresao vratnicu.

Dinamo je sačuvao tri boda, uzeo ono po što je došao i s nestrpljenjem čeka Jadranski derbi.