Rudeš osigurao titulu, Imotski i Zagreb gledaju prema Trećoj HNL

Branimir Korać • nedjelja, 14.05.2017.

U 31. kolu Druge HNL dobili smo prvaka i vjerojatnog putnika u Prvu HNL. Rudeš je slavljem u Solinu osigurao titulu i prvo mjesto...

Pobjedom pokraj Jadra Rudeš je osigurao titulu prvaka Druge HNL i ukoliko drugi pokušaj ishođenja licence bude uspješan, bit će novi prvoligaš.

U tjednu kada je potpisao desetogodišnji ugovor o suradnji s Alavesom, Rudeš je slavio u Solinu i povećao prednost na vrhu ljestvice te i matematički osigurao prvo mjesto.

U dramatičnom dvoboju u kojem je Krunoslav Hendija držao Bišćanovu momčad u igri, pobjedu gostima donio je Matko Babić pogotkom u 90. minuti susreta.

Drugoplasirana Gorica na svom stadionu pregazila je Novigrad s 5:0 i nastavlja borbu za drugo mjesto i kvalifikacije za Prvu HNL s pretposljednjim iz najvišeg ranga. Novigrad već četiri kola ne zna za pobjedu, ali ostanak u ligi ne bi trebao biti upitan.

Goricu su do pobjede s po dva gola predvodili Benjamin Tatar i Šime Žužul dok je jedan gol dodao Toni Španja.

Šibenčani su proigrali u pravo vrijeme da bi izbjegli borbu za opstanak. Potvrdili su to i pobjedom protiv Sesveta 2:1 čime Sesvećani ispadaju iz igre za drugo mjesto.

Martin Vukorepa doveo je domaćina u vodstvo već u šestoj minuti, Kruno Ivančić izjednačio je u 39., a pobjedu domaćinu donio je Miro Slavica u 72. minuti.

Burno je bilo u Dugopolju gdje je gostovao Imotski i odigrao tek 1:1 čime se polako okreće prema Trećoj HNL. Slavko Grubić već u 11. minuti doveo je goste u vodstvo da bi početkom drugog dijela Imotski ostao s igračem manje nakon isključenja vratara Ivana Brkića.

Brojčanu nadmoć Dugopolje je iskoristilo i poravnalo u 81. minuti pogotkom Tomislava Ivičića. U završnici susreta došlo je do incidenta u kojem su najdeblji kraj izvukli Grubić i Špiro Peričić koji su zaradili drugi žuti karton.

Druga momčad Dinama u gostima je svladala Hrvatski dragovoljac golom Karla Muhara iz 76. minute što Dragovoljce stavlja u tešku poziciju.

U još težoj poziciji je Zagreb koji je u važnom dvoboju za opstanak poražen na svom travnjaku od Lučkog golom Nikole Raka.