Sjajni Hrvoje Perić predvodio Veneziju do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 28.05.2017.

Košarkaši Venezije predvođeni odličnim Hrvojem Perićem došli su do pobjede protiv Avellina 88:77 i izjednačenja u polufinalnoj seriji na 1-1...

Znalo se nakon prve utakmice da to nije prava Venezia koja je odigrala vrlo slabu utakmicu i upisala poraz. Danas su pokazali zašto ih se smatra velikim favoritom za naslov prvaka, odličnom su utakmicom došli do pobjede protiv Avellina 88:77 i izjednačili seriju na 1-1.

Unatoč porazu, gosti imaju razloga biti zadovoljni jer su napravili break i Venezia će se morati jako potruditi uzvratiti na isti način.

Sjajno je domaćin krenuo u utakmicu i odigrao prvih deset minuta, iz igre je šutirao nevjerojatnih 12/19 i zaključio je s 12 koševa viška (27:15). Činilo se da sve ide prema pobjedi domaćina kada su vodili s velikih 41:24, ali gosti uzvraćaju serijom 12:0 i dolaze u egal.

Ponajviše zahvaljujući odličnom Hrvoju Periću domaćin je zadržao prednosti, hrvatski je košarkaš u simultanki povezao sedam poena i u cijeloj trećoj četvrtini ukupno ubacio 11 koševa. Na njega se nadovezao i Melvin Ejim pa je Venezia imala 19 razlike uoči posljednjih deset minuta (66:47).

Iako su imali i 22 koša viška, Avellino na krilima Davida Logana radi seriju 14:2 i prijeti povratku u utakmicu. Međutim, domaćin nastavlja s vrlo dobrim vanjskim šutem i održava prednost do kraja utakmice.

Hrvoje Perić je zaključio susret s 23 poena (9/13 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i šest skokova za 26 minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio David Logan sa 17 koševa (5/9 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1).