Osječani na Pohorju golovima Ejupija svladali Maribor

Mihaela Bradovski • petak, 16.06.2017.

Nogometaši Osijeka na pripremama u Sloveniji odigrali su prijateljsku utakmicu protiv Maribora i upisali pobjedu 2:1. Oba pogotka za Osijek postigao je Muzafer Ejupi...

Nakon visoke pobjede protiv Omladinca iz Mačkovca, Osječani su u drugom pripremnom susretu bili bolji i od Maribora. Na Pohorju su svladali slovenskog prvaka s 2:1 golovima u drugom dijelu susreta.

Prigodu su dobili i Šorša, Bočkaj, Grezda i Mudražija, prva ovoljetna pojačanja, a hrvatski predstavnik pokazao se u dobrom svjetlu i zasluženo slavio.

Prvo poluvrijeme pripalo je Mariborčanima koji su na odmor odnijeli prednost 1:0 zahvaljujući nespretnost osječkog vratara Mikulića. On je u pokušaju ispucavanja lopte pogodio Valona Ahmedija od kojeg se lopta odbija u mrežu.

U drugom dijelu Osječani su došli do preokreta. Prvo je u 60. minuti Borna Barišić odlično ubacio, a Muzafer Ejupi iz blizine glavom pogodio za 1:1, a zatim je pet minuta kasnije isti igrač pogodio ponovno glavom, ovaj put nakon ubačaja Lope.

Osječani su prvo poluvrijeme odradili u sastavu Mikulić, Šimunec, Lukić, Matas, Knežević, Pušić, Petrovikj, Mudražija, Grgić, Vojnović i Ikić dok su u nastavku zaigrali Malenica, Škorić, Barać, Šorša, Barišić, Mioč, Bočkaj, Boban, Lopa, Grezda i Ejupi.