Vodeni sportovi

Dominantna predstava Hrvatske za treće mjesto u Svjetskoj ligi

Petar Jenjić • nedjelja, 25.06.2017.

Hrvatska reprezentacija zaključila je nastup u Svjetskom ligi na trećem mjestu. Bez većih problema Barakude su porazile SAD rezultatom 10:4 i barem djelomično isprale gorak okus jučerašnjeg poraza u polufinalu...

Nakon slabo odigrane završnice u kojoj je ispustila pobjedu protiv Italije, hrvatska vaterpolska reprezentacija ipak napušta Rusiju s medaljom. Barakude su u utakmici za treće mjesto pobijedili SAD s glatkih 10:4.

Amerikanci se nisu uspjeli oporaviti od sinoćnjeg poraza nakon peteraca protiv Srbije i danas ih je Hrvatska potpuno nadigrala i zasluženo došla do pobjede. Izabranicima Ivice Tucka ovo je treća bronca na ovom natjecanju, prva poslije 2011. godine i natjecanja u Firenci.

Barakude su dominirale od samog početka utakmice, igrale odličnu obranu i već nakon prve četvrtine imale vodstvo 5:1. Do poluvremena ta je prednost narasla na šest razlike (8:2), da bi ostatak utakmice Hrvatska rutinski odradila.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Anđelko Šetka s tri pogotka, dok su po dva gola postigli Maro Joković i Andro Bušlje.

Kod SAD-a je Nic Carniglia postigao dva pogotka.

Svjetska liga, utakmica za 3. mjesto:
Hrvatska - SAD 10:4 (5:1, 3:1, 1:1, 1:1)

Hrvatska: Bijač (12 obrana), Macan, Petković 1, Lončar 1, Joković 2, Buljubašić, Vukičević, Bušlje 2, Fatović, Krapić, Šetka 3, Garcia 1, Marcelić

SAD: Holland (4 obrane), Baron (2 obrane); Hooper 1, Obert, DeTrane, Hallock, Vavic, Dunstan, Carniglia 2, Bowen 1, Roelse, Irving, Ramirez