Nova dominantna predstava mladih košarkašica i pobjeda protiv Irske

Petar Jenjić • srijeda, 12.07.2017.

Hrvatske košarkašice nastavljaju s dobrim igrama na Europskom prvenstvu do 20 godine Divizije B. Danas su bez prevelikih problema svladale vršnjakinje iz Irske 83:49, dominantnom predstavom od samog početka...

Dan odmora dobro je došao hrvatskim košarkašicama do 20 godine koje se bore za povratak u najviši rang. Nakon dvije pobjede i jednog poraza pred našim je košarkašicama bio dvoboj protiv jedne od najslabijih reprezentacija na prvenstvu, Irske, koju su svladale bez prevelikih problema rezultatom 83:49.

Vrlo raspoložene mlade hrvatske košarkašice već su nakon prve četvrtine praktički osigurale pobjedu. Izvrsnim i raznovrsnim napadom prvih deset minuta zaključile su sa 16 poena prednosti (30:14). I u nastavku dvoboja igrale su na vrlo visokoj razini te lako završile dvoboj u svoju korist.

Hrvatsku je do pobjede ponovo predvodila Josipa Silov sa 17 poena, ali uz vrlo slab postotak šuta (2/4 za dva, 3/13 za tricu, slobodna bacanja 4/4). Ponovno je dominantna u skoku bila Andrea Marić koja je susret zaključila s 15 poena (7/12 za dva, slobodna bacanja 1/2) i sjajnih 20 skokova.

Jedina dvoznamenkasta kod Irske bila je Anna Kelly s 12 poena (5/16 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i 11 skokova.

Posljednji dvoboj skupine igrat će sutra protiv Velike Britanije i s pobjedom će proći u polufinale prvenstva.

Europsko prvenstvo U-20, Divizija B:
Hrvatska - Irska 83:49

• narada10813.07.2017. u 20:52
    nadam se da je tablica ispravna: u zadnjem kolu BLR je izgubila od Izraela, nase cure visoko slavile protiv VB i prema tome nase su 1. u grupi.
    narada108
  • litleben13.07.2017. u 14:30
    Te rezerve, su dobile priliku u zadnjih 5-6-7 minuta i povećale razliku sa 20, na preko 30. Stojsavljević je i prošlu manje igrala. Možda kakva povreda?
    litleben
  • narada10813.07.2017. u 11:50
    Onda znas kolika nam je klupa jaka ...ali vidim da su neke iz drugog plana dobili minutazu: Soric, Ilic, Strize, cak su fino te cure dali doprinos; zato su inace standardne Petrak i Stojsavljevic manje igrali nego protiv Belorusa. Sve u svemu neka mjesavina safety-first i isprobanje novih opcija. A... [više na forumu]
    narada108
  • litleben13.07.2017. u 08:59
    Zar i protiv Irkinja, u utakmici koja je riješena na poluvremenu, prva petorka mora igrati skoro cijelu utakmicu?