Lacko prošao, Estrella ispao, Karlović kreće u srijedu

Branimir Korać • srijeda, 19.07.2017.

Na turniru u Newportu jedan nositelj oprostio se porazom na startu. Victor Estrella izgubio je u dva seta od Konstantina Kravčuka...

Posljednji turnir na travnatoj podlozi već u prvom kolu ostao je bez petog nositelja. Dominikanac Victor Estrella glatko je poražen od Rusa Konstantina Kravčuka s dva puta po 6:4. Kravčuk je bez problema držao svoj servis dok je u svakom setu po jednom oduzeo servis protivniku. Estrella je tako nastavio s lošim nizom, od polufinala Challengera u Panami u travnju odigrao je 12 mečeva i upisao 11 poraza.

Šesti nositelj Lukas Lacko bio je uspješniji i za sat i pol eliminirao je mladog Amerikanca Reillyja Opelku. Lacko je u tie-breaku prvog seta spasio jednu set loptu, no dminirao je susretom i nije Opelki dozvolio nijednu break priliku.

Frank Dancevic imao je dosta problema s ozljedama i ranking mu je pao, no ovdje je uspješno odradio posao u kvalifikacijama i zatim u tri seta svladao Tennysa Sandgrena. Ovo je jedan od vrlo rijetkih turnira na kojima Sandgren može biti nositelj, no Dancevic je iako nepostavljen bio bolji.

Još jedan kvalifikant ide dalje i to Matthew Ebden koji je lakoćom eliminirao Rajeeva Rama. Ram je dva puta osvajao ovaj turnir, ali danas je nekoliko svjetlosnih godina od te forme.

U srijedu bi na teren prvi put trebao Ivo Karlović koji za protivnika ima Dennisa Kudlu.

ATP Newport, prvo kolo:
Konstantin Kravčuk (Rusija) - Victor Estrella (Dominikanska Republika, 5) 6:4, 6:4
Sam Groth (Australija, Q) - Austin Krajicek (SAD, Q) 6:7(3), 7:6(2), 6:3
Akira Santillan (Japan) - Michael Mmoh (SAD, WC) 6:1, 6:2
Lukas Lacko (Slovačka, 6) - Reilly Opelka (SAD) 7:6(7), 6:4
Frank Dancevic (Kanada, Q) - Tennys Sandgren (SAD, 7) 6:7(5), 6:3, 6:2
Matthew Ebden (Australija, Q) - Rajeev Ram (SAD, WC) 6:1, 6:4