Jana Fett poražena na startu kvalifikacija velikog turnira u Torontu

Branimir Korać • subota, 05.08.2017.

Jana Fett nije uspjela preskočiti prvu prepreku u kvalifikacijama u Torontu. 62. igračica svijeta i 11. nositeljica kvalifikacija, Tatjana Maria, slavila je u dva seta...

Kiša je dosta ometala program kvalifikacija u Torontu pa je tako meč između Jane Fett i Tatjane Marije nekoliko puta prekidan, a okončan je slavljem Njemice u dva seta.

Maria je opravdala status favorita pobjedom 6:2, 7:5 u meču u kojem je i Fett imala svoje šanse, ali ispuštala je prednost do koje je došla i zatim je potonula u poraz.

Prvi set otišao je na stranu Njemice koja je lakoćom slavila sa 6:2 da bi u drugom setu Fett pružila jači otpor.

Imala je hrvatska tenisačica tu i dva puta prednost od breaka, međutim u oba slučaja Maria se vratila i na kraju napravila preokret te sa 6:2, 7:5 prošla u drugo kolo kvalifikacija.

Tamo će igrati protiv 17. nositeljice Britanke Heather Watson koja je u tri seta svladala Janu Čepelovu.