Branimir Korać • subota, 12.08.2017.

Odigrana su prva dva susreta drugog kola Ligue 1, a gosti su u oba susreta slavili s po 2:1. I dok je pobjeda Lyona očekivana, ona Troyesa baš i nije...

Nakon sjajne prošle sezone u kojoj je dugo bila u borbi za naslov prvaka, Nice je loše otvorila novu sezonu. U prva dva kola upisala je dva poraza i dok još gubitak bodova u gostima kod St. Etiennea nije iznenađenje, domaći poraz od povratnika u ligu Troyesa svakako je neočekivani ishod.

Domaćin je apsolutno dominirao susretom, međutim nije iskoristio brojne prilike i na kraju se pomirio s porazom. Gubitak ova tri boda nisu dobar znak uoči puta u Napulj na prvi susret četvrtog pretkola Lige prvaka protiv jakog Napolija.

Gosti su poveli u 53. minuti kada je Nivet sjajno proigrao Adamu Nianea koji prebacuje istrčalog vratara Cardinalea i dovodi Troyes u vodstvo.

Oswaldo Vizcarrondo deset minuta kasnije radi prekršaj nad Pierreom Lees-Melouom u svojih 16 metara i Nice zarađuje kazneni udarac. Realizirao ga je Alessane Plea i tako vratio domaćina u utakmicu.

Pritisnula je Nice tražeći preokret, ali umjesto vodstva, ušla je ponovno u zaostatak i otišla u poraz. Saif-Eddine Khaoui u 85. minuti s ruba kaznenog prostora postavlja konačnih 2:1 za Troyes.

Puno bolji ulazak u sezonu ima Lyon koji je stigao i do druge pobjede. U drugom kolu slavio je u gostima kod Rennesa kojeg je svladao s 2:1.

Do 57. minute gosti su lomili otpor Rennesa i onda stigli do vodstva. Slobodni udarac s 18 metara izveo je Memphis Depay i uz pomoć loše reakcije vratara Dialla doveo je Lyon u vodstvo.

15 minuta kasnije već je bio 2:0. Nakon odličnog ubačaja Fekira, glavom zabija Mariano Diaz, igrač koji je doveden kao zamjena za Alexandrea Lacazettea i već pokazuje da je dobro pojačanje trećim ovosezonskim golom.

Benjamin Bourigeaud kratko je pružio nadu domaćinu, ali njegov gol u 86. minuti bio je samo utješni za Rennes.