Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.08.2017.

Najskuplji igrač svijeta počeo je otplaćivati (pre)skup transfer u PSG pogotkom i asistencijom u gostujućoj pobjedi kod Guingampa. Parižani su slavili s glatkih 3:0...

PSG odigrao je prvu utakmicu s Neymarom na travnjaku i lakoćom prošao gostovanje kod Guingampa. Gosti su slavili 3:0, a uz malo više mirnoće u završnici mogli su i uvjerljivije do pobjede.

Neymar je sredinom tjedna dobio zeleno svjetlo za nastup nakon što je riješena sva papirologija te je krenuo od prve minute s Edinsonom Cavanijem i Angelom Di Marijom naprijed.

Moćni pariški napad stvorio je puno prilika, Guingamp je svih 90 minuta bio osuđen na obranu, izdržao je do početka drugog dijela, ne i duže od toga.

Domaćin se odlično branio u prvom dijelu i Parižani su imali velikih problema kako probiti organiziranu obranu Guingampa, ali početkom drugog poluvremena nevjerojatnim autogolom Ikoka Parižani su poveli. Kongoanac je vraćao loptu svom vrataru, ali vrlo loše je to napravio i ona je od vratnice otišla u mrežu.

Deset minuta kasnije kreće odlična suradnja Neymara i Cavanija. Brazilac je povukao napad i onda s centra odličnim dodavanjem uposlio Cavanija koji lakoćom podiže na 2:0.

U 82. minuti Cavani uzvraća Neymaru za asistenciju, ovaj put on njega pronalazi, a najskuplji nogometaš današnjice iz blizine zabija za konačnih 3:0.

U prvom susretu dana Strasbourg je bio bolji od Lillea 3:0 zahvaljujući velikoj gluposti gostujućeg vratara Mikea Maignana. Naime trener Lillea već je povukao sve tri izmjene kada je Maignan u 63. minuti zaradio izravni crveni karton zbog namjernog gađanja loptom u glavu Corgneta. Rezervni vratar nije mogao u igru pa je na gol stao Nicolas de Preville. Njega je prvo svladao Jonas Martin, zatim je na gol otišao kapetan Ibrahim Amadou koji je primio još dva pogotka, strijelci su bili Dmitri Lienard i Jeremy Grimm.