Dario Dodić • subota, 19.08.2017.

Odigrano je pet subotnjih utakmica prvog kola nove sezone Bundeslige. Hoffenheim je pogotkom Andreja Kramarića iz 84. minute svladao Werder, uvjerljiva je bila Borussia Dortmund u gostima kod Wolfsburga. Hertha je s 2:0 svladala povratnike u Bundesligu Stuttgart, dok je Hannover u gostima svladao Mainz...

Nogometaši Borussije Dortmund s novim su trenerom, Nizozemcem Boszom, na najbolji mogući način započeli s nastupima u novoj sezoni Bundeslige. Borussia je od prve do posljednje minute dominirala u gostima kod Wolfsburga, a i napadači su bili raspoloženi pa je Borussia s laganih 3:0 došla do tri boda.

Uraganski je u dvoboj ušla Borussia, Wolfsburgovi igrači nisu mogli u svom posjedu držati loptu više od nekoliko sekundi, a sve je na naplatu stiglo u 22. minuti. Götze je proigrao Pulišića, američki reprezentativac hrvatskih korijena krasno pogađa za vodstvo gostiju.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:0, fantastično je s lijeve strane gornji desni kut Wolfsburgova gola pogodio Bartra.

U nastavku je bolje zaigrao Wolfsburg, počeli su kreirati šanse u napadu, no onda je uslijedio novi hladan tuš i konačna potvrda pobjede Borussije. Igrala se 60. minuta, Pulišić je napravio glavninu posla, a Pierre-Emerick Aubameyang klizećim startom na lijevoj vratnici zabio za konačnih 3:0.

Uz puno više muke do sva tri boda stigao je Hoffenheim na svom stadionu. Nakon poraza od Liverpoola u posljednjem pretkolu Lige prvaka Hoffenheim je na otvaranju prvenstva tražio pobjedu protiv Werdera i dohvatio je - u 84. minuti.

Bila je to poprilično izjednačena utakmica, bolje ju je otvorio Hoffenheim, u drugoj polovici prvog dijela zaigrao je odlično i Werder, ali pogodaka nije bilo. Tragičar susreta protiv Liverpoola, Andrej Kramarić, dobar dio dvoboja odgledao je s klupe, a kad je Nagelsmann vidio da je vrag odnio šalu, ubacio ga je u igru u 64. minuti, 20-ak minuta kasnije hrvatski mu se napadač odužio pogotkom za pobjedu.

Ključan trenutak susreta dogodio se u 84. minuti kada je lopta od Szalaija došla do Kramarića na više od 20 metara od gola gostiju. Bez razmišljanja opalio je Kramarić, na putu lopti našao se branič Werdera Bauer, lopta je poprilično promijenila smjer i prevarila Pavlenku za sva tri boda Hoffenheima.

Sigurnu pobjedu upisala je Hertha na svom travnjaku protiv povratnika u Bundesligu, Stuttgarta. Nakon poprilično nezanimljivih prvih 45 minuta, samo je 30 sekundi u nastavku trebalo nogometašima Herthe da dođu do vodstva. Krasnu solo-akciju u pogodak je pretvorio Leckie.

Isti je igrač 15-ak minuta kasnije potvrdio pobjedu Herthe. Nakon kornera s lijeve strane lopta se odbija do Leckieja, koji iz voleja s pet metara zabija za konačnih 2:0. Josip Brekalo odigrao je svih 90 minuta za Stuttgart.

Mathew Leckie Goal HD - Hertha Berlin 1-0 VfB... by sharleenguglielmo

Mathew Leckie Goal HD - Hertha Berlin 2-0 VfB... by meteoalex1

Sva tri boda je na svom travnjaku dohvatio i HSV, svladavši s 1:0 Augsburg. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Nicolai Müller već u osmoj minuti