Bundesliga, 1. kolo, 18.08.2017, 20:30 h
Bayern
Bayern 3:1(2:0) Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Dario Dodić • petak, 18.08.2017.

Nogometaši Bayerna uvjerljivom su pobjedom krenuli u obranu naslova prvaka Njemačke. U prvoj utakmici prvog kola nove sezone Bundeslige Bavarci su na svojoj Allianz Areni slavili s 3:1, a po prvi je put u Bundesligi korištena i video-tehnologija...

Počelo je 55. izdanje Bundeslige. Čast otvoriti novu sezonu najvišeg ranga njemačkog nogometa dobili su prvak Bayern i Bayer Leverkusen. Vrijeme nije bilo naklonjeno gledateljima i igračima, München je zadesila oluja praćena kišom, zbog koje je poluvrijeme trajalo pola sata, a ne uobičajenih 15 minuta. Prvaci su na svojoj Allianz Areni odigrali koliko je trebalo i bez većih stresova upisali tri boda.

Iako rezultat to ne daje naslutiti, valja naglasiti kako je Bayer odigrao jako dobro u gostima kod Bayerna, jedina je razlika što su Bayernovi napadači bili neumoljivi, dok su se Apotekari mučili sa završnicom.

Sjajan debi u Bundesligi u dresu Bayerna imali su Niklas Süle i Corentin Tolisso, prvi put nakon 2007. godine i Klosea i Luce Tonija dvojica su Bayernovih debitanata postigli pogotke u prvoj utakmici u Bundesligi. Süle je glavom zabio nakon ubačaja Rudyja u devetoj minuti za 1:0 Bavaraca, dok je Tolisso povisio na 2:0 u 19. minuti, također glavom, na dodavanje Vidala.

Dvaput je još prijetio Bayer u prvom dijelu, ali nije uspio zatresti Ulreichovu mrežu u prvih 45 minuta.

U nastavku je još bolje zaigrao Bayer, činilo se kako je samo pitanje vremena kada će gosti postići gol, a onda se dogodio povijesni trenutak za Bundesligu. Igrala se 51. minuta, nakon ubačaja s lijeve strane Lewandowski je tražio jedanaesterac, no sudac Stieler nije se oglasio. U prvom prekidu ipak se sa sucima u kabini za video-preglede savjetovao Stieler, prvi put u povijesti lige, oni su mu dojavili kako je Aranguiz zaista povukao Poljaka pa je naknadno pokazao na bijelu točku. Lewandowski je bio neumoljiv, zabija za sigurnih 3:0.

Nisu se obeshrabrili gosti, nastavili su napadati još jače, koristivši silne rupe u Bayernovoj obrani. Stigao je napokon i taj dugo iščekivani pogodak, u 65. minuti krasno pod gredu zabija Mehmedi za 3:1.

Neuobičajeni promašaj dogodio se Lewandowskom u 86. minuti, izbio je sam pred gostujućeg vratara Lena i poslao loptu daleko od lijeve vratnice. U sudačkoj nadoknadi Robben je imao još bolju priliku, ali odlično brani Leno, završilo je 3:1.