Marjan Kreševac • subota, 19.08.2017.

U večernjem programu trećeg kola Ligue 1 nogometaši Nice stigli su do pobjede nad Guingampom uz debi Wesleyja Sneijdera, St. Etienne je s 3:0 deklasirao Amiens dok je Nantes jedini upisao pobjedu u gostima slavivši 1:0 protiv Troyesa. Pobjednika nije bilo u susretima Rennesa i Dijona, odnosno Montpelliera i Strasbourga...

Nakon dva poraza na otvaranju prvenstva nogometaši Nice večeras su ugostili Guingamp i upisali prvu pobjedu. Od samog početka susreta domaći su visoko pritiskali goste, imali posjed i terensku inicijativu i sve je mirisalo na slavlje domaćih navijača. No, kako je vrijeme prolazilo sve više su lica navijača poprimala određenu dozu zabrinutosti i bojazni da se ne ponove prva dva kola.

Da se to ne dogodi na samom kraju poluvremena pobrinuo se Alassane Pléa koji je nakon proigravanja Jeana Michaela Serija negdje sa sredine kaznenog prostora odapeo udarac nogom i pogodio. Zanimljivo, unatoč inicijativi bio je to tek drugi udarac u okvir gola koji su uputili domaći nogometaši.

Tamo gdje su stali, domaći nogometaši nastavili su u drugom poluvremenu. Samo dvije minute nakon što je lopta krenula s centra u drugom dijelu Nice je udvostručila svoje vodstvo, Pierre Lees-Melou glavom je spustio loptu za Remija Waltera koji nema pretežak zadatak iz velike blizine ubaciti loptu u mrežu. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako su domaći imali niz lijepih prilika, Wesley Sneijder mogao je okruniti debi uz pogodak, no u 68. minuti njegov dalekometni pokušaj vratar gostiju iščupao je iz donjeg lijevog kuta.

Jedinu pobjedu u gostima upisali su igrači Nantesa koji su na gostovanju kod Troyesa slavili s 1:0. Jedini i odlučujući pogodak na susretu pao je u 81. minuti. David Alcibiade ubacio je u šesnaesterac gdje se na pravom mjestu našao Emiliano Sala koji je kirurški precizno pogodio donji lijevi kut. Gosti su od 34. minute imali igrača manje nakon što je isključen Chidozie Awaziem.

St. Etienne je za sada uz Monaco jedini klub sa stopostotnim učinkom nakon što je na svom terenu bio bolji od Amiensa. Do vodstva su domaći došli relativno rano, već u 13. minuti nakon što je precizan s bijele točke bio Jonathan Bamba. Svidjelo se domaćima zabijati iz kaznenih udaraca pa su to ponovili i u 40. minuti. Promijenio se izvođač, ali efekt je bio isti, lopta u gostujućoj mreži nakon udarca Bryana Daboa. Da pokažu kako znaju zabiti i iz igre pobrinuo se u 66. minuti ponovno Dabo.

Dva su susreta završila podjelom bodova. Iako je Rennes nakon 46 minuta imao prednost 2:0 uz dva pogotka Firmnina Mubelea nije uspio izdržati do kraja. Prvo je Chang-Hoon Kwon u 51. minuti smanjio prednost da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Julio Tavares iz kaznenog udarca donio bod Dijonu. Montpellier i Strasbourg su također podijelili bodove. Gosti su od 24. minute imali rezultatsku prednost zahvaljujući pogotku Idrissa Saadija, da bi Daniel Congré u 72. minuti spasio obraz i bod domaćima.