Branimir Korać • srijeda, 23.08.2017.

Engleski liga kup službenog naziva Carabao Cup, bio je na rasporedu ovog utorka, a samo jedna premierligaš nije uspio proći u sljedeću rundu...

Crystal Palace i Ipswich imali su posve različit ulazak u sezonu i dok je premierligaš krenuo s dva poraza, Ipswich je sezonu u Championshipu otvorio s tri pobjede. U međusobnom dvoboju ipak je Crystal Palace bio bolji i upisao je pobjedu 2:1 te tako prošao u sljedeću fazu natjecanja. Dvostruki strijelac bio je James McArthur koji je zabijao u 76. i 84. minuti. U sudačkoj nadoknadi mladi Kosovar Bersant Celina samo je smanjio na konačnih 2:1.

West Bromwich Albion nastavlja s dobrim ulaskom u sezonu i nakon dvije startne prvenstvene pobjede, slavio je i u Liga kupu gdje je s 3:1 u gostima svladao Accrington. Član League 2 izdržao je samo 11 minuta, a onda je Jose Rondon doveo goste u vodstvo. Do odlaska na odmor i Matt Phillips upisao se među strijelce da bi u drugom dijelu Jay Rodriguez otklonio i najmanju dvojbu o pobjedniku. Tom Dallison u završnici susreta samo je postigao počasni pogodak za domaćina.

Bournemouth je do prolaza prošao preokretom u gostima kod Birminghama. Domaćin je vodio već od 11. minute golom Maikela Kieftenbelda, ali u drugom dijelu gosti su s dva pogotka izborili prolaz. Odmah na startu drugog poluvremena Ryan Fraser poravnao je na 1:1 da bi u 68. minuti Marc Pugh donio pobjedu članu najvišeg razreda engleskog nogometa.

Tvrda utakmica bez puno prilika odigrana je u Brightonu gdje je domaćin ipak na kraju odnio pobjedu 1:0 protiv Barneta. Trenutak odluke dogodio se u 53. minuti kada je James Tilley postigao jedini pogodak na susretu. Tilley je svega sedam minuta ranije ušao u igru.

Brighton vs Barnet 1-0 ? Highlights & Goals... by freshfootball

Rus na klupi Hulla Leonid Slucki potpuno je ispremiješao momčad, prvotimcima dao odmor i s rezervama ispao iz Liga kupa. Bolji je bio član League 1 Doncaster koji je slavio s 2:0. Neočekivani prolaz domaćinu donijeli su Alfie May i Tommy Rowe. Neočekivani poraz upisao je i Fulham koji je na Craven Cottageu izgubio od Bristol Roversa 1:0. Prolaz gostima donio je Ellis Harrison pogotkom još u prvom poluvremenu.

Swansea nije imao težak zadatak u Milton Keynesu gdje je svladao Donse s 4:1. Ryan Seager pogodio je za erupciju oduševljenja na stadionu u 17. minuti, ali domaćin nije dugo zadržao vodstvo, već dvije minute kasnije Leroy Fer poravnava. Nizozemac je pogodio i na startu drugog dijela nakon čega su mu se pridružili i Tammy Abraham i Jordan Ayew za konačnih 4:1.

Uvjerljiv je bio i Leicester koji je identičnim rezultatom slavio kod Sheffield Uniteda. Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali zato su gosti u drugom postigli čak četiri. Demarai Gray otvorio je golijadu u 52. minuti da bi do kraja susreta Islam Slimani postigao dva pogotka te Ahmed Musa jedan. Za domaćina strijelac je bio Caolan Lavery.

Watford je jedini premierligaš koji nije izborio prolaz. Na svom travnjaku poražen je od Bristol Cityja iz Championshipa s 3:2. Poveo je domaćin u 47. minuti golom Etiennea Capouea nakon čega gosti nižu tri pogotka i rade preokret. Pogađali su Freddie Hinds, Bobby Reid i Niclas Eliasson. Završnicu susreta Watford je odradio bez isključenog Josea Holebasa, a Adrian Mariappa duboko u sudačkoj nadoknadi samo je smanjio na konačnih 3:2.