Branimir Korać • nedjelja, 27.08.2017.

Šest subotnjih dvoboja francuskog prvenstva obilježio je novi poraz Nice koja je glatko izgubila na gostovanju kod Amiensa...

Niti nakon četvrtog kola francuskog prvenstva Bordeaux ne zna za poraz. U četvrtom kolu ugostio je Troyes i upisao očekivanu i zasluženu pobjedu. Slavio je s 2:1, a rezultat je u konačnici mogao biti i uvjerljiviji u korist Bordeauxa.

Već u desetoj minuti Francois Kamano doveo je Bordeaux u vodstvo nakon velike pogreške vratara Samasse koji je ispucao loptu samo do Gvinejca na 20 metara, a on je nakon toga lakoćom poentirao. Younousse Sankhare povisio je na 2:0 odmah na startu drugog dijela da bi već u 52. minuti Stephane Darbion smanjio na 2:1. Međutim do kraja susreta Troyes nije uspio doći do poravnanja.

Nantes i Lyon odigrali su bez pogodaka, a nezadovoljniji mogu biti gosti koji su stvorili puno više prilika, međutim nisu ih realizirali. Posebno dominantan Lyon je bio u prvom dijelu kada su domaćini imali dosta sreće i susret završili bez primljenog pogotka.

Nice je doživjela novi šok i treći put u samo četiri kola upisala je poraz. Ovaj put kod Amiensa koji do ovog kola nije imao niti bod. Međutim Nice je daleko od prave forme i u ovom trenutku poželjan protivnik.

Samo pola sata trebalo je domaćinu da dođe do dva pogotka i ugodne prednosti. Prvo je Gael Kakuta pogodio neobranjivo iz slobodnog udarca, a zatim Moussa Konate povisio na 2:0 nakon ubačaja iz kornera. Isti igrač stavio je točku na i u 88. minuti nakon krasne akcije Manzale.

Prvu pobjedu upisao je i Dijon koji je s 2:1 na svom stadionu svladao Montpellier. Domaćin je dobro iskoristio prilike koje su mu se pružile i uz dva gola Benjamina Jeannota uzeo je sva tri boda. Giovanni Sio početkom drugog dijela privremeno je poravnao na 1:1, no Dijon je ipak slavio.

Loš početak sezone ima Rennes koji je bez pobjede i nakon gostovanja u Toulouseu. Domaćin je slavio 3:2 uz dva pogotka iz kaznenih udaraca.

Počelo je dobro za Rennes koji je poveo već u sedmoj minuti, a strijelac je bio spretni Firmnin Mubele Ndombe. Do odlaska na odmor domaćin je uspio doći do poravnanja preko Jimmyja Durmaza iz kaznenog udarca koji je sam izborio.

Na početku drugog dijela Toulouse dolazi do preokreta naon silovitog voleja Isse Dioppa da bi Ismaila Sarr vrlo brzo iskoristio nesporazum u obrani domaćina i poravnao na 1:1.

20 minuta prije kraja Morgan Amalfitano skrivio je kazneni udarac, Durmaz je još jednom precizan i Toulouse odnosi pobjedu.

Očekivanu i zasluženu pobjedu upisao je Caen koji je ugostio Metz i svladao ga s minimalnih 1:0. Gosti su tako ostali zabetonirani za dno ljestvice i jedini nemaju niti bod na kontu. U ovom susretu presudio im je Ronny Rodelin, a Ivan Santini odradio je cijelu utakmicu.