Ilija Brozović briljirao u pobjedi Hannover-Burgdorfa, Kiel i Flensburg slavili u derbijima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.09.2017.

Treće kolo njemačke Bundeslige donijelo je nekoliko vrlo zanimljivih dvoboja, pobjede Kiela protiv Magdeburga i Flensburga protiv RN Löwena te sjajan nastup Ilije Brozovića u pobjedi Hannover-Burgdorfa...

Rukometaši Leipziga upisali su prvi poraz ove sezone. Na gostovanju kod Lemga izgubili su 33:29 iako su u završnici prvog poluvremena vodili 16:12. No tu je krenuo pad, loš kraj prvog dijela i loše otvaranje drugog stajali su ga bodova i domaćin je serijom 7:0 preuzeo konce igre u svoje ruke i nakon toga Leipzig nije došao na bliže od dva gola zaostatka.

Piotr Wyszomirski skupio je 11 obrana, po šest golova postigli su Donat Bartok i Patrick Zieker dok je pet dodao Tim Hornke. Po pet golova za goste postigli su Franz Semper i Lukas Binder.

Erlangen je u gostima zasluženo stigao do pobjede protiv Bittenfelda 31:29. Tijekom cijelog drugog poluvremena gosti su bili u vodstvu i nisu dopustili Bittenfeldu niti poravnanje. U nekoliko navrata domaćin je došao na samo gol zaostatka, ali svaki put Erlangen je uzvratio pogotkom u sljedećem napadu i posjed za poravnanje domaćin nije dobio.

Po šest golova kod pobjednika postigli su Nicolai Theilinger, Johannes Sellin i Christoph Steinert. Kod domaćina Bobby Schagen postigao je sedam golova, a po pet su dodali Tobias Schimmelbauer i Michael Kraus.

Kiel je u derbiju preokretom stigao do pobjede protiv Magdeburga. Nakon lošeg prvog poluvremena u kojem su gosti imali vodstvo 20:17, Kiel je u istom ritmu ušao i u drugi dio, našao se u zaostatku 25:18, a onda napravio seriju 9:1 i došao do potpunog preokreta.

Andreas Wolff kod pobjednika upisao je 12 obrana, Niclas Ekberg zabio je osam golova dok su po šest dodali Steffen Weinhold, Patrick Wiencek i Rune Dahmke. Kod poraženih Robert Weber postigao je deset golova, Matthias Musche i Michael Damgaard po šest, a Željko Musa dodao je tri pogotka.

U susretu s malo golova Minden je bio bolji od Lübbeckea s 21:18. Gosti su u prvom poluvremenu postigli samo šest pogodaka, ušli u visok zaostatak da bi u nastavku susreta zaprijetili dolaskom na samo gol zaostatka, ali nisu uspjeli i izjednačiti.

Raspoložen na vratima Mindena bio je Espen Christensen s 15 obrana, a najefikasniji bio je Dalibor Doder s četiri gola. Kod gostiju Pontus Zetterman s devet golova zabo je točno polovicu pogodaka Lübbeckea, a Ante Kaleb dodao je jedan pogodak.

Prvu ovosezonsku prvenstvenu utakmicu odigrao je Füchse iz Berlina koji je ugostio Ludwigshafen i slavio s 31:24. Rutinska pobjeda berlinske momčadi koja je na vratima imala superraspoloženog Petra Štochla s čak 19 upisanih obrana.

Po šest golova kod pobjednika postigli su Hans Lindberg i Steffen Fäth, a po dva su dodali Jakov Gojun i Marko Kopljar. Po šest pogodaka kod gostiju također su imali Denni Djozic i Patrick Weber.

Stopostotan je i dalje Hannover-Burgdorf koji je ubilježio novu pobjedu, ovaj put vrlo vrijednu protiv Wetzlara. Kao domaćin slavio je 30:27 uz sjajan nastup Ilije Brozovića koji je postigao sedam golova. Šest je dodao Casper Mortensen, a pet Kai Häfner. Na drugoj strani Alexander Hermann postigao je sedam golova.

U najzanimljivijoj utakmici kola Flensburg je svladao Rhein-Neckar Löwen s 27:22. U utakmici u kojem su obrane bile raspoložene, Flensburg je slavio uz veliku pomoć iskusnog Mattiasa Anderssona koji je skupio 15 obrana.

Ovom pobjedom ujedno se iskupio za neočekivani poraz u prošlom kolu protiv Hannover-Burgdorfa u susretu u kojem je potpuno razbijen u prvom poluvremenu.

Ovdje su uz Anderssona kvalitetno odigrali i Holger Glandorf i Rasmus Lauge Schmidt s po sedam golova. Kod Löwena Patrick Groetzki postigao je šest golova.

Uz dosta muke preokretom u zadnjih pet minuta Melsungen je slavio kod Hüttenberga s 28:27. Domaćin je u završnici ušao s vodstvom da bi Melsungen uz tri vezana gola ipak napravio preokret.

Predvodio ga je Julius Kühn sa šest golova dok je Marino Marić dodao dva. Na drugoj strani Vladan Lipovina zabio je sedam golova.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713