Prešov 33:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Tradicija nastavljena, PPD Zagreb upisao novi poraz na gostovanju u Slovačkoj

Branimir Korać • srijeda, 06.09.2017.

Rukometaši PPD Zagreba još jednom su se vratili iz Slovačke bez pobjede. Tatran Prešov još jednom je bio uspješniji i u drugom kolu SEHA lige slavio je 33:28...

Samo jednom Zagreb se vratio neporažen iz Prešova kada je odigrao 26:26, u svim ostalim nastupima bilježio je poraze. Slovaci su na svom parketu vrlo neugodan protivnik, pokazali su to i u drugom kolu SEHA lige slaveći 33:28.

Ovo je već šesti susret u nizu između ove dvije momčadi u kojima domaćin bilježi uvjerljivu pobjedu. Ovdje je dvoboj prelomljen u posljednjih 20 minuta kada je Zagreb pao i ušao u probleme.

Još u 39. minuti susret je bio posve otvoren, gosti su s tri pogotka u nizu Mandalinića, Markovića i Pavlovića poravnali na 22:22, ali poslije toga Tatran preuzima inicijativu.

Domaćin radi seriju 4:0, potpuno se odvaja i do kraja susreta PPD Zagreb više nije uspio prići na bliže od tri pogotka zaostatka.

Završilo je 33:28, a u završnici susreta hrvatski prvak bio je u najvišem zaostatku od šest golova. Obrana nije najbolje funkcionirala i iako su Skok i Kastelic imali 14 obrana, a domaći vratari devet, Zagreb je upisao uvjerljiv poraz.

Najefikasniji kod Zagreba bili su Stipe Mandalinić s deset golova te Leon Šušnja s pet. U momčadi Slavka Goluže Bruno Butorac postigao je osam pogodaka, Dominik Krok sedam te Aleksej Peškov šest.