Slovenci dominantno preko Ukrajine do prolaska u četvrtfinale

Petar Jenjić • subota, 09.09.2017.

Košarkaši Slovenije nisu imali prevelikih problema u osmini finala. Vodili su od prve do posljednje minute protiv Ukrajine, zasluženo slavili 79:55 i tako izborili prolazak među najboljih osam...

Kao što se i moglo pretpostaviti, neporaženi Slovenci nastavili su s pobjedama i nakon grupne faze. U osmini finala susreli su se sa slabašnom Ukrajinom koja nije mogla ozbiljnije zaprijetiti. Do današnje pobjede stigli su i bez pravog učinka Gorana Dragića koji je susret završio sa samo pet poena i šutem iz igre 2/12.

Slovenija se od samog početka postavila kao bolja momčad, vodila je kroz cijeli susret i zasluženo upisala visoko slavlje 79:55. U četvrtfinalu čeka boljeg iz utakmice Latvija - Crna Gora.

Utakmicu je odlično započeo Luka Dončić, ubacivši sedam poena u prve tri minute utakmice. Ukrajinci su se vrlo rano našli u problemima s prekršajima, dok Slovenci nisu imali niti jedan. Već do kraja prve dionice Slovenija je imala devet poena prednosti (26:17).

Embed from Getty Images

Odmah na početku druge četvrtine momčad Igora Kokoškova vratila se na dvoznamenkastu prednost. Tricom Prepeliča narasla je na, do tada, najvećih 17 razlike (38:21), a Dončić je nastavio s jako dobrom igrom. U drugoj četvrtini primili su tek deset poena.

Najbolju utakmicu na prvenstvu igrao je Anthony Randolph koji je bio nerješiva enigma za ukrajinsku obranu. Slovenci su bez većih problema sačuvali prednost i u drugom poluvremenu te upisali rutinsku pobjedu.

Randolph je zaključio susret s 21 poenom (5/7 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je jako dobru all-around utakmicu odradio Luka Dončić s 14 koševa (4/7 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 3/4), deset skokova i šest asistencija.

Jedini dvoznamenkast kod Ukrajine bio je Maksim Pustozvonov s 11 koševa (2/3 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1).