Luka Medić • nedjelja, 10.09.2017.

Kompletirano je treće kolo njemačke Bundeslige. Hertha i Werder odigrali su utakmicu bez pobjednika, završilo je 1:1, dok je Schalke bio bolji od Stuttgarta s 3:1.

Werder Bremen je u prošlom desetljeću bio jedan od najjačih njemačkih klubova i bio je u vrhu tablice, u borbi za naslov, koji je i osvojen 2004. godine. Ipak posljednjih nekoliko godina klub nije ostvarivao dobre rezultate, posljednji put u Europi nastupio je još prije šest godina. Prošle sezone bio je blizu, ali osmo mjesto bilo je nedovoljno. Hertha je pak prošle sezone igrala odlično i završila na šestom mjestu i izravno se kvalificirala u grupnu fazu Europske lige. U izravnom dvoboju ovih dviju momčadi nije bilo pobjednika, utakmica je završila 1:1.

Werder je zaprijetio već u četvrtoj minuti, Bartles je ubacio, a Kainz je odlično pucao. No, Jarstein je taj pokušaj odbio u korner. Dvije minute kasnije velika prilika na drugoj strani, no pokušaj Starka brani Pavlenka.

Hertha je povela u 38. minuti, Ibišević je oduzeo loptu i dodao na vrh kaznenog prostora za Daridu. Češki reprezentativac je pokušao proći, no srušio ga je Veljković. Sutkinja Bibiana Steinhaus pustila je prednost, do lopte je došao Leckie, koji je mirno poentirao za 1:0.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a nakon malo više od desetak minuta igre u nastavku Werder je stigao do izjednačenja. Kruse je ubacio u kazneni prostor, no domaća obrana nije najbolje reagirala. Stark je promašio loptu do koje je došao Delaney. Iako su ga pokušali zaustaviti Stark i Esswein, on ih je prebacio i neobranjivo pucao s malo više od deset metara.

Tako su Hertha i Werder podijelili bodove u utakmici za koju možemo reći da je bila ravnopravna. Hertha je stigla do četvrtog, a Werder do prvog boda. Hertha u narednom kolu gostuje kod Kramarića i Hoffenheima, dok Werder dočekuje Schalke.

A nogometaši Schalkea zasigurno će put sjevera i Bremena u dobrom raspoloženju nakon pobjede nad Stuttgartom od 3:1. Nekada je to bio susret za sam vrh njemačkog nogometa, ali u Gelsenkirchenu susrele su se momčadi koje traže povratak na stare staze, momčadi koje ove sezone nemaju europskih zadataka. Iza Schalkea je sezona za zaborav, dok se Stuttgart jako brzo vratio u najviši razred njemačkog nogometa. Hrvatski mladi reprezentativac Josip Brekalo odigrao je cijeli susret za goste.

Utakmica nije ni počela, a već se dogodila prva sporna situacija i to u kaznenom prostoru gostiju. Brekalo je loše vratio loptu prema svojoj obrani presjekao ju je Harit, a njega ruši Mangala. Iako je sudac Willenborg prvo pokazao da se igra nastavlja, na koncu se odlučio za video analizu koja je pokazala da je bilo kontakta pa je Schalke dobio priliku za vodstvo iz kaznenog udarca. Loptu je na bijelu točku namjestio Bentaleb. Iako je Zieler pogodio stranu i bio na lopti, udarac je bio prejak. Schalke je poveo 1:0.

Pred kraj prvog dijela Brekalo se iskupio za grešku kod primljenog pogotka te je sudjelovao u akciji za izjednačenje. Točnim dodavanjem pronašao je Akoloa u kaznenom prostoru domaćih koji je mirno poentirao za 1:1. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Schalke je ponovio početak utakmice, te je u ranoj fazi postigao ne jedan, nego dva pogotka s čime je zaključio susret. Prvo je u 47. minuti najviši u skoku nakon slobodnog udarca bio Naldo. Brazilski stoper postigao je pogodak za novo vodstvo na asistenciju Oczipke. Već u sljedećoj minuti Schalke je postavio konačan rezultat. Nakon duplog pasa s Haritom, sam pred vratara gostiju Zielera izašao je Burgstaller koji je bez problema poentirao za 3:1. Do kraja susreta više nije bilo pogodaka pa je tako Schalke stigao do druge pobjede, dok je Stuttgart upisao drugi poraz. Schalke sada nakon tri kola ima šest bodova, a Stuttgart tri. U narednom kolu Schalke ide kod Werdera, a Stuttgart dočekuje Wolfsburg.