Bundesliga, 3. kolo, 08.09.2017, 20:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 0:2 RB Leipzig
RB Leipzig

Branimir Korać • petak, 08.09.2017.

U prvom susretu trećeg kola njemačke Bundeslige RB Leipzig gostovao je kod HSV-a i odnio pobjedu 2:0. Zaslužena pobjeda njemačkog predstavnika u Ligi prvaka i dobra priprema za debi protiv Monaca u elitnom nogometnom društvu...

Nakon frustrirajućih posljednjih sezona, HSV je napokon bolje krenuo u prvenstvo i u prve dvije utakmice upisao je pobjede. Treće kolo donijelo je pravi ispit, na Volksparkstadion stigao je RB Leipzig, momčad koja je odličnim igrama prošle sezone izborila nastup u Ligi prvaka.

Uoči debija u Ligi prvaka protiv Monaca, RB Leipzig odradio je vrlo dobro utakmicu u Hamburgu i u dobrom raspoloženju ulazi u elitno nogometno natjecanje.

Od početka susreta gosti su bili bolji protivnik i već u šestoj minuti zatresli su okvir gola kada je Werner odlično ubacio, a Augustin nije imao sreće.

U prvih 20 minuta gosti su potpuno dominirali, a onda je počeo i HSV prijetiti. U 24. minuti Kostić je vrlo loše okončao kontranapad iz kojeg su domaćini lako mogli povesti.

Embed from Getty Images

U posljednjim trenucima prvog dijela video tehnologija spasila je domaćina. Werner je pao u kaznenom prostoru i sudac je prvo pokazao na 11 metara, ali nakon pregleda snimke utvrđeno je kako je Ekdal prvo izbio loptu te je odluka preinačena.

U 66. minuti gosti su ipak poveli. Nakon brzo izvedenog slobodnog udarca, Naby Keita je povukao loptu, a onda sjajnim udarcem s 20 metara pogodio za vodstvo.

Deset minuta kasnije priči je bio kraj. Nakon kornera za HSV sijevnula je brza kontra gostiju, Timo Werner sam se sjurio prema golu i u nezadrživom naletu donio gostima i drugi pogodak.

Ostalo je tih 2:0, potpuno zasluženo, RB Leipzig tako nanosi prvi ovosezonski poraz HSV-u.