3. HNL Jug: Croatia slavila u derbiju kola, Urania nastavlja lijepu priču

Sportnet • ponedjeljak, 11.09.2017.

Odigrano je treće kolo Treće HNL Jug u kojem najugodnije iznenađenje prvenstva Urania nastavlja s odličnim izdanjima. Oni su na teškom gostovanju kod Splita uzeli sva tri boda i tako su jedini ostali s maksimalnim brojem bodova na vrhu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti veliku pobjedu Croatije koja je u derbiju kola savladala Zadar. Oba Primorca su ubilježili uvjerljive domaće pobjede, dok su najveću pobjedu u ovome kolu ostvarili nogometaši Jadrana koji su na gostovanju u Kaštel Starom zabili čak šest pogodaka.

AUTOR: Ivan Šola

Vrlo uzbudljiva i dramatična utakmica odigrala se u Dubrovniku gdje je domaći GOŠK dočekao Neretvanac. Mreže su mirovale sve do 86. minute kada je goste u vodstvo doveo Ante Mihaljević. Kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda put Opuzena, duboko u sudačkoj nadoknadi Ivan Milić šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat 1:1.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Ivanbegovini gdje su domaći Kamen i Hrvace podijelili bodove. Domaćini su u 42. minuti ostali s igračem manje, kada je žute kartone upario Ivan Kevo Norac. U drugom dijelu gosti su imali nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Gledatelji u Kaštel Starom svjedočili su teškom porazu svoje momčadi koja je teniskim rezultatom 1:6 izgubila od Jadrana iz Ploča. Na prvi pogodak čekala se 35. minuta kada je goste u vodstvo doveo Zdenko Jurčević, a samo četiri minute kasnije Mihovil Šutalo povisio je prednost na 0:2. Do kraja poluvremena Duje Kustura uspio je zatresti gostujuću mrežu za 1:2. U nastavku postojala je samo jedna momčad na terenu, a to su bili gosti. Briljirao je gostujući napadač Abel Kalfić koji je postigao sva četiri zgoditka u drugom dijelu, za konačan rezultat 1:6.

Drugu prvenstvenu pobjedu ostvarili su igrači Primorca iz Stobreča koji su na domaćem terenu odličnom igrom razbili Zagoru iz Unešića. Domaćini su u vodstvo stigli već u petoj minuti kada je Marin Bakić zatresao gostujuću mrežu za 1:0. Sedam minuta kasnije gosti su izjednačili preko Tonija Peze. Do kraja poluvremena svojim drugim zgoditkom Marin Bakić vratio je Primorac u vodstvo, a u 41. minuti Domagoj Omrčen povisio je prednost na 3:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 51. minuti kada je Zvonimir Ožegović postavio konačan rezultat utakmice 4:1.

Lider prvenstva Urania iz Baške Vode nastavlja s odličnim rezultatima. Ovoga puta priredili su veliko iznenađenje pobijedivši na Parku mladeži bivšeg prvoligaša Splita. Igrala se 54. minuta kada je domaći igrač Mate Jakelić nespretnom reakcijom poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo gostiju 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta prije kraja utakmice kada je Mario Zebić postavio konačan rezultat 0:2. Urania je ovom pobjedom zadržala vrh s maksimalnim brojem bodova, dok Split i dalje čeka na prvu pobjedu.

Derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje je domaća Croatia na svome terenu dočekala Zadar. U vrlo zanimljivoj i u korektnoj utakmici domaćin je bio kvalitetniji i zasluženo pobijedio. Trenutak odluke dogodio se u 49. minuti utakmice kada je Ante Dario Stipić postigao jedini pogodak na utakmici za velika tri boda Croatije.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Biogradskog Primorca koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 savladali bivšeg drugoligaša Imotski. Igrala se sedma minuta kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Vedran Ješe, a do kraja poluvremena Nikola Marić povisio je prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta prije kraja kada je Ivica Zelić iz kaznenog udarca potvrdio velika tri boda za domaćine.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su i nogometaši Junaka iz Sinja koji su pred prepunim gledalištem s visokih 4:1 porazili Zmaja s Korčule. Zanimljivo je kako su svi golovi postignuti u prvih 45. minuta. Domaćini su u vodstvo stigli već u trećoj minuti kada je Šime Puljić zatresao gostujuću mrežu, a samo desetak minuta kasnije Mateo Baturina udvostručio je prednost na 2:0. U 16. minuti već je bilo 3:0 zahvaljujući Petru Botici. Tračak nade gostima ponudio je Vinko Nobilo u 22. minuti zgoditkom za 3:1. Konačan rezultat 4:1 postavio je Andro Vuleta u 39. minuti utakmice. Na samom kraju prvog dijela izravan crveni karton zaradio je gostujući igrač Luka Ćubel.